У Росії побільшало потужностей нафтопереробки, що простоюють – Reuters
glavcom.ua
Thu, 14 Nov 2024 08:34:00 +0200
Морські поставки російських нафтопродуктів знизилися на 7 у жовтні порівняно з вереснем через збільшення переробних потужностей, що простоюють у звязку з проведенням технічного обслуговування.
Про це пише Reuters, посилаючись на дані з галузевих джерел.
Відвантаження нафтопродуктів із Росії скоротилося до 8,861 млн метричних тонн минулого місяця.
Експорт із портів Балтійського моря знизився на 4,5 порівняно з вереснем, а постачання з портів Чорного моря впали на 12,6.
Відвантаження з арктичних портів Мурманська та Архангельська різко скоротилися найбільше відразу на 41,5.
У вересні значна частина переробних потужностей у Росії була виведена з експлуатації для планового та позапланового обслуговування, що призвело до зниження виробництва нафтопродуктів і, як наслідок, до скорочення поставок із ключових експортних терміналів.
Крім того, нафтопереробний завод Туапсе на чорноморському узбережжі Росії, що належить нафтовій компанії Роснефть, призупинив перегонку палива на установці потужністю 240 тисяч барелів на добу у жовтні через низьку рентабельність переробки.
Завод, орінтований на експорт, припинив переробку нафти 1 жовтня та, як повідомляться, відновив виробництво на початку листопада.
Туапсинський НПЗ переважно експорту продукцію, таку як нафту, високосірчисте дизельне паливо, мазут і вакуумний газойль, до Туреччини, Китаю, Малайзії та Сінгапуру.
Він не постача бензин чи дизельне паливо на внутрішній ринок Росії.
Внаслідок зниження обсягів експорту доходи Росії від морських поставок нафтопродуктів у жовтні впали на 14 порівняно з вереснем.
Такі дані наводяться у щомісячному аналізі експорту копалин з Росії, опублікованому фінським Центром досліджень енергетики та чистого повітря CREA.
За оцінкою CREA, у жовтні Росія заробляла 187 млн на день від морського експорту нафтопродуктів.
Нагадамо, російська влада обговорю плани обднання найбільших нафтових компаній у диного національного мегавиробника.
Москва працю над планом злиття своїх найбільших нафтових компаній в диного національного лідера, угода, яка зміцнить контроль президента Володимира Путіна на світових енергетичних ринках і економіці Росії під час війни.
Натомість вропарламент готуться ухвалити резолюцію щодо необхідності посилення санкцій проти Росії, яким пропону розширити список обмежень щодо тіньового флоту з метою заблокувати експорт російської нафти та зрідженого природного газу.
Останні новини
більше новин