Суд переніс розгляд справи митрополита Павла, бо адвокат не підготував промову
glavcom.ua
Thu, 14 Nov 2024 07:20:00 +0200
Печерський районний суд Кива у середу, 13 листопада, знову переніс розгляд по суті справи митрополита Української православної церкви, колишнього намісника КивоПечерської лаври Павла Лебедя, якого обвинувачують у виправдовуванні російської військової агресії проти України.
Про це повідомило Суспільне.
За словами адвоката митрополита Микити Чекмана, через зайнятість в інших справах він не мав можливості підготувати промову до суду.
Тому клопотав про перенесення судового засідання.
Печерський райсуд вирішив перенести засідання на 11 грудня.
Суд із серпня цього року вже кілька разів переносив розгляд по суті справи митрополита Павла.
Попередн засідання мало б відбутися 16 жовтня.
Нагадамо, Печерський районний суд Кива 21 серпня 2024 року переніс засідання по суті справи щодо виправдовування російської агресії митрополитом Московської церкви Павлом.
Водночас суд продовжив на два місяці дію обовязків по запобіжному заходу у вигляді застави.
Раніше Шевченківський райсуд Кива обрав екснаміснику КивоПечерської лаври митрополиту Української православної церкви Московського патріархату Павлу Лебедю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Служба безпеки України повідомила йому про підозру у виправдовуванні і запереченні збройної агресії російської федерації проти України ст.
161 ККУ, а також порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної і регіональної належності ст.
4362 ККУ.
Згодом 21 квітня Апеляційний суд Кива залишив митрополита УПЦ МП Павла Лебедя під цілодобовим домашнім арештом.
Такий запобіжний захід обрав і суд першої інстанції. Адвокати митрополита вимагали скасувати запобіжний захід, а от прокурори вважали наявний запобіжний обґрунтованим. Врешті суд залишив чинним цілодобовий домашній арешт для Павла.
Крім того, митрополит зобовязаний носити електронний браслет до 30 травня.
Під час засідання адвокати митрополита, Олег Поваляв і Микита Чекман, зокрема клопотали про те, що в матеріалах справи неправильно написали прізвище Павла.
Мовляв, замість Лебідя у родовому відмінку написали Лебедя, а такої людини нема у демографічному рестрі.
До слова, Обднаний центр з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України відмовився розголошувати інформацію про запити від Росії на обмін ірархів та священників УПЦ МП філія РПЦ в Україні, які перебувають під слідством.
Останні новини
більше новин