Розслідування ФБР виявило шпигунську кібероперацію Китаю проти урядовців і політиків США
www.rbc.ua
Thu, 14 Nov 2024 06:55:50 +0200
Американське Федеральне бюро розслідування ФБР розкрило спроби китайського уряду за допомогою кібершпигунства зламати телекомунікаційні мережі США.
Дана широка та значна кампанія кібератак була спрямована на викрадення інформації в урядовців та політиків.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на Associated Press.
За даними ФБР, федеральної служби кібербезпеки та інфраструктури Агентства безпеки США, повязані з Пекіном хакери зламали мережі кількох телекомунікаційних компаній, щоб отримати записи про дзвінки клінтів, та доступ до приватних повідомлень обмеженої кількості осіб.
Американські розслідувачі при цьому не уточнили імен нікого з осіб, які були ціллю кіберзлочинців.
Разом з тим у ФБР заявили, що більшість із них головним чином залучені до урядової чи політичної діяльності.
Зазначаться, що хакери також намагалися скопіювати певну інформацію, яка була предметом запитів правоохоронних органів США згідно з ухвалами суду.
У ФБР припускають, що хакери, можливо, намагалися скомпрометувати програми, як підпадають під дію Закону про спостереження за іноземною розвідкою FISA.
Вони надають американським розвідслужбам широкі повноваження стежити за повідомленнями осіб, підозрюваних у тому, що вони агентами іноземної держави.
В публікації AP звертаться увага, що дане попередження надійшло після кількох резонансних хакерських атак, які американська влада повязала з Китам.
Спецслужби США додають, що це були спроби викрасти технологічну та урядову інформацію, а також цілю кіберзлочинців була життво важлива інфраструктура, якот електромережа.
Китайські кібератаки на країни Заходу Нагадамо, у травні Державний департамент США попередив, що Китай здатний здійснити кібератаки на критично важливу інфраструктуру.
Зокрема можуть постраждати нафто та газопроводи, а також залізничні системи.
Перед тим повідомлялося, що підтримувана урядом Китаю група Volt Typhoon здійснила кібератаку на критичну інфраструктуру острова Гуам, де знаходяться основні військові обкти США, зокрема база ВМС Andersen.
Тут варто нагадати, що за даними західних ЗМІ, уряд США ще минулого року розпочав операцію з боротьби з поширеною китайською хакерською операцію, яка скомпрометувала тисячі пристроїв, підключених до інтернету.
Представників американської розвідки особливо занепокоїла хакерська група Volt Typhoon.
Додамо, у березні 2023го стало відомо про те, що віцепремрміністр Великої Британії Олівер Доуден заявив парламенту, що Китай стоїть за серію кібератак на британських політиків.
Перед тим, у грудні 2023 року, повязані з РФ і Китам хакери зламали найнебезпечніший ядерний обкт Великої Британії.
А у липні минулого року китайські хакери зламали електронну пошту посла США в Пекіні.
Додамо, 6 лютого нідерландський міністр оборони Кайса Оллонгрен у свому звіті публічно приписала Китаю кібершпигунство проти Нідерландів.
Після того у посольстві Китаю в Нідерландах відкинули причетність Пекіна до відповідних дій.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин