Шуляк розповіла про критичну нестачу заводів з виробництва скла
www.rbc.ua
Wed, 13 Nov 2024 14:24:43 +0200
Скло найбільш дефіцитний матеріал, необхідний для відбудови.
Через високу вартість запуску потужностей з його виробництва, процеси з відновлення зможуть відбуватись переважно за рахунок імпортної продукції, що призведе до подальшого зростання вартості вікон і не сприятиме зростанню ВВП країни.
Про це заявила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк, повідомляє РБКУкраїна з посиланням на її виступ.
За її словами, майже 90 необхідних для відбудови будівельних матеріалів можуть забезпечити саме вітчизняні виробники.
Це у свою чергу дозволить Україні сформувати додану вартість на суму в майже 30 млрд дол.
Виключення становить лише скло, виробництво якого через війну майже припинилося. У нас є значні запаси якісного піску для виробництва скла, але майже відсутні потужності для цього.
Це один з багатьох наслідків війни.
Зокрема, ще у 2014 році було знищено Лисичанський склозавод і і закрився Костянтинівський.
Як наслідок ми дуже залежні від імпорту.
А це своєю чергою призводить до здорожчання вартості вінок.
Так, через зростання цін на імпортоване скло вікна вже подорожали на 50, констатувала Шуляк. При цьому парламентарка наголосила, що прогнозована потреба скла для процесів з відбудови складає нараз майже 42 тис.
кв.
метрів, а ринок вікон, простимульований відбудовою, може зрости до 200.
Однак локальні виробники від цього не виграють, а програють, оскільки працювати доведеться з імпортним склом, наголосила вона.
За її оцінками, вартість інвестицій у запуск заводу з виробництва скла наразі у межах 100 млн доларів І для світових лідерів на відміну від вітчизняних інвесторів, це не проблема.
З іншого боку, це, на думку Шуляк, хоч і має свої переваги і перспективи, але не для всіх. Щодо будівництва заводів з виробництва скла ми вже бачимо зацікавленість таких світових лідерів виробництва скла як Pilkington, Glaverbel, Guardian Industries, Asahi Glass і SaintGobain у звязку з втратою постачань з Росії.
Водночас, українським компаніям цей сегмент хоч і цікавий, однак їх включенню у нього заважає багато факторів обмеженість оборотних коштів, дефіцит працівників, незрозумілі правила бронювання, дефіцит електрозабезпечення, тощо.
Тож очевидно, що на цьому ринку у перспективі можуть бути дуже значні і бурхливі зміни, підсумувала Шуляк. Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин