Неясності в законі заважають звільнитися військовим: як реалізувати право
znaj.ua
Wed, 13 Nov 2024 09:20:00 +0200
В Україні теоретично можливість для військових достроково звільнитися, якщо вони виховують дитину з інвалідністю до 18 років і нікому більше цим зайнятися.
Насправді, проте, скористатися цим правом складно через безліч неясностей у законі.
Згідно із законом 3633IX, ухваленим у квітні 2024 року, до списку підстав для звільнення за сімейними обставинами додали пункт про виховання дитиною з інвалідністю, якщо більше нема кому її доглядати.
Але реалізація цього права стикаться з низкою юридичних нестиковок, повідомля адвокат Станіслав Гіммелькрас.
Наприклад, закон не поясню, що саме маться на увазі під вихованням.
Чи повинен військовослужбовець бути офіційним опікуном дитини чи досить просто брати участь у його житті й інша каверза закон вимага, щоб не було інших осіб, зобовязаних займатися вихованням дитини з інвалідністю.
І тут починаться плутанина.
Чи не пояснються, хто ці інші особи лише батьки чи також, скажімо, старші брати, сестри, навчальні заклади В інших українських законах зазначені конкретніші категорії осіб наприклад опікуни, прийомні батьки тощо але в цьому законі такі уточнення відсутні.
Виходить, що військовий ма довести відсутність інших родичів, які можуть доглядати дитину, що на практиці дуже складно.
Без ясних критеріїв із цього питання, отримати звільнення з ції причини практично неможливо.
диний реальний шлях для військового у такому разі подати позов до суду та домагатися рішення, яке підтвердить, що він сам вихову дитину та інших кандидатів на цю роль нема.
Але це вимагатиме часу, ресурсів і, швидше за все, великого терпіння.
Нагадамо, переселенцям масово затримують виплати куди дзвонити, і що робити Раніше ми писали про те, у яких випадках українки можуть отримувати пенсію своїх чоловіків увага на відсотки Крім того, українкам знайшли застосування відправлятимуть на заміновані території
Останні новини
більше новин