Чи доведеться українцям мерзнути взимку: енергетики дали прогноз
zk.znaj.ua
Wed, 06 Nov 2024 21:35:00 +0200
Колишня очільниця Міністерства енергетики Ольга Буславець у своїй публікації поділилася експертною думкою та даними про запаси газу, стабільність електросистеми та стан вугільних резервів.
Буславець запевня, що Україна ма достатньо газу для опалювального сезону, попри скорочені запаси через російські атаки на газодобувну інфраструктуру.
Нафтогазові сховища на сьогодні містять 12,9 мільярдів кубометрів газу, що становить на 22 менше, ніж минулого року.
Міністр енергетики Герман Галущенко, свою чергою, запевня, що Україна може імпортувати необхідні обсяги газу, якщо цього потребуватиме енергосистема.
За даними, добове споживання газу в країні вже сяга 50 мільйонів кубометрів, і з 31 жовтня офіційно розпочато відбір із підземних сховищ.
Попри підвищення добового споживання газу для генерації електроенергії, Буславець повідомля, що енергосистема України здатна витримувати поточне навантаження, а резервні енергоблоки готові до роботи за потреби.
Також ENTSOE з грудня розширю можливості імпорту електроенергії з вропи до 2,1 ГВт, що створю додатковий запас для стабільного проходження зими.
Запаси вугілля на складах складають 3,2 мільйона тонн максимум, якого можна було досягти на цей момент.
Виробництво електроенергії на гідроелектростанціях залишаться обмеженим через малу кількість опадів, але теплові електростанції поступово нарощують свої потужності завдяки ремонтам.
Усі девять енергоблоків АЕС, що перебувають на підконтрольній Україні території, наразі забезпечують стабільне енергопостачання.
Через підвищений попит та інфляцію, ціни на електроенергію на оптовому ринку зросли на 5 за останній тиждень.
У жовтні індекс базового навантаження становив 5249 грн за МВтгод, а в листопаді піднявся до 5339 грн, що на 2 вище попереднього місяця.
За словами Буславець, ціни на електроенергію на західному кордоні України також значно зросли.
Наприклад, у Польщі середня вартість базового навантаження сяга 107 вро за МВтгод, тоді як у Румунії 136 вро.
Такі зміни позначаються на стабільності постачання електроенергії та вартості для населення.
За словами Буславець, енергосистема України здатна стабільно працювати до настання сильних морозів, якщо не буде нових масованих ударів по енергетичній інфраструктурі.
Однак, ситуація може ускладнитися, якщо споживання різко зросте, а запаси газу та вугілля почнуть зменшуватися Нагадамо, вдома стане тепліше, а платіжки не зміняться кілька хитрощів на опалювальний сезон Раніше ми розповідали, що завищені платіжки забудуться, як страшний сон у Київтеплоенерго дали пораду Також, холодні стіни або вся пенсія Скільки в листопаді доведеться платити за світло, воду, газ та тепло
Останні новини
більше новин