Лише 16% українців оцінюють добробут своєї родини як «дуже хороший» – опитування
glavcom.ua
Wed, 06 Nov 2024 17:11:35 +0200
Близько третини українців оцінюють добробут своєї родини як дуже поганий.
Тоді як 16 як дуже хороший.
Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова. У травні 2021 р.
лише 36 оцінювали добробут своєї родини як дуже або досить поганий, 48 як не поганий і не добрий, 14 як добрий або дуже добрий.
У вересніжовтні 2022 р.
дещо зросла частка громадян, які оцінювали його як дуже або досить поганий до 39, частка тих, хто вважав його добрим або дуже добрим, знизилася до 10.
За даними опитування, проведеного у лютомуберезні 2023 р., так само, як і оцінка економічної ситуації в країні, оцінка добробуту родини дещо покращилася і стала близькою до показників, які були зафіксовані у травні 2021 р.
35 оцінювали його як дуже або досить поганий, 50 як не поганий і не добрий, 12 як добрий або дуже добрий.
У грудні 2023 р.
оцінки рівня добробуту власної родини дещо погіршилися відповідно 37, 51 і 10,5 і статистично значуще не відрізнялися від тих, які спостерігалися у вересніжовтні 2022 р.
Однак, результати опитування, проведеного у вересні 2024 р.
відповідно 31, 50 і 16 демонструють деяке покращення порівняно з груднем минулого року і є навіть дещо кращими за показники довоєнного 2021 року.
При оцінюванні рівня матеріального добробуту власної родини з точки зору того, які покупки дозволяють здійснювати родинні доходи, після початку повномасштабної агресії порівняно з червнем 2021 р.
дещо зросла як частка громадян, які відповідають, що ледве зводять кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти з 9 у червні 2021 р.
до 12 у вересні 2024 р.
так і частка тих, хто відповідає, що живе забезпечено, але зробити деякі покупки поки що не в змозі купити квартиру, автомобіль з 6 до 9, при зменшенні частки тих, хто відповідає, що їхній родині у цілому на життя вистачає, але придбання речей тривалого вжитку, таких як меблі, холодильник, телевізор, уже викликає труднощі з 44 до 41.
Приблизно рівними серед громадян є частки тих, хто відповідає, що при купівлі продуктів харчування частіше намагаються купувати найдешевші продукти, менше зважаючи на їх якість 44, і тих, хто частіше дозволяє собі купувати більш якісні більш корисні чи смачні продукти, навіть якщо вони дорожчі 45.
Останні становлять лише 15 серед тих, хто відповідає, що ледве зводять кінці з кінцями і 81 серед тих, хто відповідає що живуть забезпечено.
Порівняно з 2005 роком з 38 до 54 зросла частка громадян, які основну частину засобів до існування отримують за рахунок заробітної плати і з 38 до 29 зменшалася частка тих, хто живе переважно за рахунок пенсії, стипендії, грошової допомоги чи аліментів, з 7 до 2,5 за рахунок запасів чи доходів, отриманих у підсобному господарстві, на земельній ділянці, з 5 до 3 за рахунок побічних приробітків, з 3 до 2 за рахунок доходів від підприємництва.
Нагадаємо, українці найбільше економлять на кондитерських виробах, рибі та морепродуктах.
Через зростання цін на продукти під час війни майже дві третини 64 опитаних обирають дешевші продукти, майже половина частіше готують їжу вдома 48.
Також війна змусила зрізати бюджет на харчування.
Найсильніше ці зміни відчутні серед опитуваних старше 56 років серед них економлять складає 77.
До слова, більшість українців готові терпіти війну, скільки це буде потрібно.
Найбільша готові до таких очікувань люди, віком від 18 до 29 років. Згідно з новими даними КМІС, станом на жовтень 2024 року 63 українців все ще готові терпіти війни стільки, скільки буде потрібно, хоча ця цифра знизилася в порівнянні з попередніми місяцями.
При цьому 6 відповіли, що готові лише на рік, що разом складає 69 тих, хто налаштований на відносно довгий термін.
Частка тих, хто припускає коротший запас міцності декілька місяцівпів року, залишилася стабільною на рівні 19.
Останні новини
більше новин