На ТОТ півдня України стрімко пересихають річки та міліють водосховища
news.online.ua
Sat, 02 Nov 2024 20:11:00 +0200
Екоцид через дії Росії в Україні на ТОТ півдня велика посухаТак, у Бердянську через обміління річки Берда місцева влада обмежу водопостачання до двох разів на добу.
Бердянське водосховище, основне джерело води для міста, поступово зника.
За супутниковими даними, щоденне зниження рівня води склада до 12 см, й наразі рівень води досяг критичних 19 метрів.
Подібна ситуація спостерігаться й у Старокримському водосховищі, що забезпечу Маріуполь, де рівень води також критично знижуться.
Там почали запроваджувати погодинні відключення води, знижувати тиск в міських мережах.
За 50 км на схід від водойми на річці Берда аналогічна проблема простежуться на Старокримському водосховищі на річці Кальчик, з якого живиться Маріуполь.
Рівень води пада і, майже, в усіх ставках в радіусі 100 км довкола окупованого міста Марії.
Екологи попереджають, що виснаження водних ресурсів загрожу екосистемі регіону.
Унаслідок надмірного використання річок у посушливу осінь водний баланс порушуться, що посилю проблему водопостачання в селах Приазовя та провоку зростання солоності в Азовському морі.
Через це в морі фіксують збільшення популяції медуз, що може вплинути на рибні запаси та прибережну екологію.Окупаційні адміністрації оголосили про роботи з розчищення річок, але, згідно з повідомленням, очищено лише близько 20 км на трьох річках, тоді як протяжність малих річок у Запорізькій області перевищу 2 400 км.Особливо критичною ситуація стала після підриву Каховської ГЕС у червні 2023 року, адже Бердянськ значною мірою залежав від цього водосховища.
Тепер ресурси спрямовані на річку Берда, що спричиня її надмірну експлуатацію.
При цьому, за словами окупаційної влади, зношеність міських водопровідних мереж сяга 95, що додатково ускладню ситуацію.Крим, який після окупації залишився без доступу до води з Дніпра, також пережива критичний дефіцит.
Висихають Тайганське, Білогірське та Керченське водосховища, тоді як більшість річок на півночі півострова стрімко міліють.
Пересохле дно Тайганського ред.
водосховища заросло колючими бурянами.
Тепер мало шансів, що воно відновиться наступного року, оскільки зможе наповнюватись лише в тому разі, якщо як мінімум на 80 заповниться Білогірське водосховище, а вже звідти самопливом по каналу піде наповнення Тайганського водосховища.
Кримське управління гідрометеорології підтвердило, що річки півострова, зокрема ті, що забезпечували Партизанське і Чорноріченське водосховища, практично пересохли.
Вдвічі скоротилися запаси Керченського водосховища, міліють Загорське і Аянське водосховища.Росія вчиня екоцид в УкраїніКраїнаагресорка завдала Україні екологічних збитків на щонайменше 2,6 трлн грн.
Шкода, завдана довкіллю, однію з найбільших у грошовому еквіваленті.Уже зафіксовано понад 6 тисяч різних кейсів.
За підрахунками, це десь 2,62,7 трлн грн.
Шкода, завдана довкіллю, однію з найбільших у грошовому еквіваленті, тому що це величезна кількість пошкоджених та знищених сільськогосподарських земель, лісових угідь природоохоронного та промислового статусу, забруднених басейнів наших водних артерій.
Величезні заміновані та забруднені вибуховими предметами.Про це заявила очільниця Міндовкілля Світлана Гринчук.Чиновниця зазначила, що через обстріли РФ щодня відбуваються пожежі, які охоплюють сотні гектарів лісу.
Для приборкання вогню надзвичайники не можуть використовувати всі можливі засоби через замінування.
На сьогодні понад пів мільйона гектарів лісів заміновані, додала Гринчук.
Останні новини
більше новин