Науковці дізнались про ймовірне місце знаходження темної матерії
news.online.ua
Sat, 02 Nov 2024 10:11:05 +0200
Чи може темна матерія ховатись у гірських породах віком у мільярди років У матеріалі видання зазначаться, що сама концепція пошуку слідів темної матерії у найбільш стародавніх гірських породах на Землі вперше була запропонована в 1980х роках і отримала назву палеовиявлення.
Суть ідеї поляга у тому, що гірські породи, які утворились на ранніх етапах формування Землі, можуть зберігати сліди темної матерії, яка, ймовірно, взамодіяла з атомами і ядрами цих порід у якийсь момент часу.
Якщо темна матерія існу, ймовірність, що вона взамодіяла із Землею в якийсь момент її 4,6мільярдної історії, припускають дослідники.
Як саме вчені планують шукати сліди темної матерії у гірських породахНа думку науковців, існу спосіб практичного методу виявлення слідів темної матерії.
Існу гіпотетична форма темної матерії, яка називаться щотижнево взамодіючою масивною часткою WIMP.
Вони так називаються, тому що взамодіють зі звичайною матерію тільки за допомогою гравітації і слабкої ядерної взамодії, що робить їхн виявлення надзвичайно складним, пояснються у матеріалі.
Відмінність WIMP від багатьох інших форм темної матерії поляга у взамодії з атомними ядрами.
Результати таких взамодій видно в кристалічній решітці матерії.
Коли високоенергетична частинка відскаку від ядра всередині скелі, вибухова віддача може вибити ядро з місця.
Викинуте ядро і порожня щілина, яку воно залиша, являють собою структурні зміни всередині кристала, поясню науковий співробітник Virginia Tech Всеволод Іванов.
За допомогою візуалізації та 3Dмоделювання цих змін можна виявити будьякі сліди темної матерії в ядрах стародавніх порід.Досі науковці не мали уявлення про те, як визначити породи, придатні для виявлення темної матерії.
Інша проблема поляга в тому, що стародавні породи, які радіоактивними, також можуть показувати сигнали, схожі на сигнали зі слідами темної матерії.Однак науковці пропонують рішення для подолання цих проблем.Вони планують використовувати високотехнологічну мікробіологічну візуалізацію, яка використовуться для моделювання найдрібніших деталей нервової системи тварин.Однак цю техніку використовуватимуть для вивчення лише осадових порід, званих морськими галітами, які містять дуже низькі рівні урану.
Такий низький вміст урану робить їх найкращим вибором для вивчення потенційних взамодій темної матерії без перешкод від радіоактивності.
Команда вже почала створювати 3Dрендери треків високоенергетичних частинок у синтетичному фториді літію.
Цей штучний кристал не стане хорошим детектором темної матерії, але він допоможе встановити повний спектр сигналів, зберігши кристал недоторканим, поясню фізик з Virginia Tech Патрік Хубер.
Наразі Хубер працю над створенням нової лабораторії у Virginia Tech, де він і його команда проводитимуть експерименти, щоб побачити, наскільки успішний їхній підхід у виявленні темної матерії.
Останні новини
більше новин