Росія та КНР проявляють військову активність в Арктиці – США уважно стежать
glavcom.ua
Sat, 02 Nov 2024 01:16:00 +0200
США ретельно спостерігають за співпрацею між Росію та Китам в Арктиці і вважають недавню військову активність обох країн у цьому регіоні тривожним сигналом.
Про це в інтервю Reuters повідомив посол з особливих доручень США у справах Арктики Майкл Сфрага.
Той факт, що вони співпрацюють в Арктиці, приверта нашу увагу, сказав дипломат.
За його словами, американська сторона пильно й ретельно відстежу взамодію Росії та Китаю, а також розвиток подій у цьому регіоні.
Сфрага зазначив, що те, як часто й глибоко ці дві країни взамодіяли у військовій сфері в Арктиці останнім часом, надсила тривожні сигнали.
Посол зазначив, що спільний проліт російських і китайських бомбардувальників біля берегів Аляски в липні, а також наявність кораблів берегової охорони Росії та Китаю в Беринговій протоці в жовтні викликали занепоконня.
Він підкреслив хоча ці події відбувалися в міжнародних водах і відповідали міжнародному праву, проліт бомбардувальників поблизу Аляски викликав тривогу щодо безпеки США.
Ми дійсно повинні зосередитися на безпеці, зміцнюючи наші альянси та взамну оборону.
Аляска та північноамериканська Арктика західним флангом НАТО, тому нам слід розглядати Арктику в цьому контексті, зазначив Сфрага.
Як відомо, США та Росія належать до восьми країн, які мають територію в багатій на ресурси Арктиці.
Китай назива себе приарктичною державою і хоче створити Полярний шовковий шлях в Арктиці, який передбачатиме нові маршрути судноплавства, оскільки полярний льодовиковий покрив відступа з підвищенням глобальної температури.
Нагадамо, раніше стало відомо, що Китай не вбача загроз у поглибленні співпраці, зокрема й військової, між Росію і Північною Корею та вважа, що ці дві країни мають право самостійно вирішувати, яким чином розвивати свої відносини. До слова, Російська Федерація дозволила виробникам електроніки, окремим членам Торговопромислової палати та кільком банкам в експериментальному правовому режимі розраховуватися криптовалютою за товари з Китаю.
Про це повідомляють російські ЗМІ.
Зауважимо, що голова КНР Сі Цзіньпін запевнив російського диктатора Володимира Путіна в готовності Китаю розширювати всебічне співробітництво з РФ, а також спільно з Росію робити внесок у підтримання стабільності на планеті.
Останні новини
більше новин