Навчити літніх людей користуватися гаджетами: у Дніпрі відкрили курси з цифровізації (Відео)

Оплатити комуналку або замовити ліки онлайн. Подекуди для літніх людей це надто складно. У Дніпрі взялися допомогти пенсіонерам упевненіше почуватися за комп'ютером. Дехто з учнів опановує не лише базові комп'ютерні програми, а й роботу з таблицями чи фотошоп. А хтось навіть бачить себе майбутнім блогером. Як старшим учням вдається опанувати цифровізацію – журналістка "5 каналу" Наталія Москаленко дізнавалася.
Пані Ірина знову за комп'ютером. Жінка прийшла до інституту третього віку рік тому, щоб підкорити сучасні технології. Сьогодні вона вже на третьому, просунутому рівні занять. Ці знання їй потрібні для ведення блогу в мережі. Ірина сміється: колись хотіла просто розвантажити телефон і зберегти все в інтернеті, а натомість знайшла цікаве заняття на пенсії.
"Про що бачу те і співаю. На вулиці якісь там зарисовки. Там рибалка на Дніпрі набрала 21 тисячу просмотрів. Песик там їде у тролейбусі написала мохнатий пасажир і люди дивляться. Вообщем те, що бачу зафільмовую. Люди дивляться кому що подобається", – розповідає Ірина, яка вивчає сучасні технології.
І хоча підписників у пані Ірини поки що небагато – всього 1000, перегляди все ж ростуть. Вона розуміє, що потрібно зацікавити авдиторію. Тому переконана, що її дизайнерські вміння стануть у пригоді в майбутньому. А от у Юлії блогу немає, та бажання мати владу над технологіями є. Каже: робота 21 століття потребує цих знань. Проте лише на уроках їй мало практики, тому займається ще й самостійно.
"Дома, обов'язково вдома. Це треба ще повторювати вдома, на практиці. Оце сьогодні ми все пройшли написали цього недостатньо. Треба прийти додому, і все спам'ятати", – зазначила Юлія, яка вивчає сучасні технології.
Людям поважного віку іноді непросто опанувати новітні технології, каже педагогиня Олена. Подекуди комп'ютер стає справжнім випробуванням.
"Вони його бояться трохи. Але потім коли ми спілкуємося вже більше. Довіра вже є до комп'ютера і вони його вже не бояться. і ніяких перепон вже нема. І деякі стають блогерами, деякі починають використовувати, щось шукати в інтернеті, працювати з табличками", – каже викладачка курсу ПК Олена.
Нині без цифрової грамотності обійтися складно. Важливо вміти оплатити комунальні послуги, замовити ліки в аптеці або зробити заявку на візит майстра. У міськраді кажуть, цікавість до цифровізації у старшого покоління набирає обертів ще з 2020 року – часів пандемії. Відтоді кількість учнів на заняттях росте. Наразі існує три рівні навчань: початковий, базовий, просунутий. На кожному з них по 5 уроків.
"Щорічно, по статистиці у нас проходять тисячі слухачів курсу комп'ютерної грамотності та основ роботи з планшетом, айфоном, смартфоном. Умовою навчання основам є наявність цих гаджетів, але якщо це навчання основ компютера, то це все надається. Щоб прямо так в аудиторії і послухати лекцію та практичну частину", – зазначив провідний спеціаліст сектору планування заходів Дніпровської міської ради Карина Коденчук.
До школи може записатися кожен охочий та опанувати не тільки комп'ютер, а дізнатися основи права, психології, іноземних мов та мистецтва.
Наталія Москаленко, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"
Читайте також: Щодня плетуть маскувальні сітки: пенсіонери з окупованих територій та ірпінці допомагають ЗСУ – сюжет
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Останні новини
