МАГАТЕ профінансувало наукові дослідження Росії в окупованому Криму: розслідування
glavcom.ua
Mon, 21 Oct 2024 14:25:00 +0300
Міжнародне агентство з атомної енергії МАГАТЕ фінансувало державні наукові дослідження Росії в Криму як після окупації 2014 року, так і після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.
Про це йдеться в розслідуванні журналістів Радіо Свобода, які отримали доступ до внутрішніх документів агентства.
За даними видання, два дослідницькі контракти МАГАТЕ з російськими державними науковими установами, які передбачали польові роботи в тимчасово окупованому Криму, були підписані в період із 2016 по 2019 роки.
Крім цього, перший контракт був продовжений улітку 2019 року.
Зазначаться, що ці контракти були відносно невеликі.
МАГАТЕ в коментарі Радіо Свободи зазначило, що продовжу визнавати Крим українським відповідно до резолюції Генеральної асамблеї ООН від 2014 року.
В агентстві додали, що ці дослідження були суто технічного характеру, і зазначили, що вони не жодними змінами в позиції агентства щодо статусу Криму.
Назви, які використовують контрагенти, і представлення матеріалів у їхніх звітах не означають висловлення будьякої думки з боку МАГАТЕ щодо правового статусу будьякої країни чи території чи її влади, сказав речник МАГАТЕ.
Також він назвав контрагента одного з проктів Обднаний інститут ядерних досліджень, міжнародний дослідницький центр у місті Дубна під Москвою, не російською організацію, а нібито міжнародною міжурядовою науководослідною організацію, що розташована в Росії.
Водночас постійне дипломатичне представництво України у Відні, де розташована штабквартира МАГАТЕ, повідомило журналістам, що український уряд не схвалив жодних дослідницьких проктів МАГАТЕ в Криму.
Наша позиція залишаться чіткою Україна рішуче виступа проти будьяких міжнародних проктів чи будьякої іншої діяльності на тимчасово окупованих територіях України, включно з Автономною Республікою Крим та містом Севастополь, оскільки це порушу суверенітет і територіальну цілісність нашої держави, йдеться в заяві дипломатів.
Нагадамо, що в Україні вже визначено сім підстанцій, важливих для видачі потужності з атомних станцій, на які поширються робота місій МАГАТЕ. До слова, МАГАТЕ ухвалило резолюцію під час генеральної конференції та вимага від Росії негайно покинути територію Запорізької атомної станції та деокупувати її.
Останні новини
більше новин