Інвалідність для прокурорів: з’явилися перші результати службового розслідування
glavcom.ua
Sun, 20 Oct 2024 21:18:00 +0300
Масштабне службове розслідування щодо набуття інвалідності прокурорами було розпочато одразу, щойно ця інформація зявилася у медіа.
Воно стосуться не лише хмельницьких прокурорів, а всіх органів прокуратури усіх рівнів, включно з Офісом Генерального прокурора, і надзвичайно важливим для всії системи.
Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін в програмі Факти тижня.
На сьогодні встановлено, що 61 прокурор органів прокуратури Хмельниччини ма інвалідність.
Це Хмельницька обласна прокуратура та окружні прокуратури Хмельницької області.
80 із них 50 осіб отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення. Дуже важливо встановити, за яких обставин вони отримали інвалідність, тому що частка таких співробітників у Хмельницькій області дуже високою.
Ми будемо інформувати суспільство про всі етапи та результати ції перевірки.
Я вважаю, що всі прокурори, щодо яких сумніви, мають добровільно пройти повторне обстеження.
Поки це не зроблено в рамках кримінальних проваджень, сказав генпрокурор.
За словами Костіна, він ініціював створення робочої групи, до складу якої увійдуть міжнародні експерти.
Вони допоможуть комплексно оцінити ситуацію та розробити рішення для того, щоб унеможливити подібні зловживання в майбутньому.
Підтримую ініціативу Міністерства охорони здоровя щодо комплексної реформи системи медикосоціальної експертизи.
Ми готові долучитися до ції ініціативи.
Можливо, буде необхідно залучити весь уряд, а також Парламент.
Дуже важливо забезпечити справедливість, зокрема у встановленні виплат, які люди отримують у звязку з інвалідністю незалежно від того, де працю ця людина, і чи працю взагалі.
Це питання необхідно вивчити ретельно і комплексно, і ма бути справедливе рішення для всіх, підсумував Андрій Костін.
Нагадамо, пів сотні прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олексім Олійником оформили інвалідність, ймовірно, через корупційну схему за допомогою керівниці обласної МСЕК Тетяни Крупи, яка нині перебува під слдіством.
Однак, прокурор Олійник заперечив звинувачення та заявив, що ма проблеми із здоровям начебто ще у 2005 році він отримав травму просто на робочому місці, вивчаючи матеріали кримінального провадження.
Групу отримав у 2017 році ще задовго до призначення на посаду. Олексій Олійник наголосив, що законодавство не забороня працювати людині з інвалідністю в прокуратурі.
Він додав, що журналіст Бутусов, який оприлюднив довгий список хмельницьких прокурорівінвалідів, начебто спотворив інформацію про нього.
Олійник також прокоментував інформацію щодо групи інвалідності в інших працівників прокуратури Чисельний склад прокуратури області склада 225 прокурорів.
А інвалідність мають лише 48, тому стверджувати що уся прокуратура складаться з осіб з інвалідністю не правильним.
Більше того, інвалідність більшості працівників отримана не за останні роки.
Пізніше Бутусов знову відреагував на заперечення прокурора Олійника.
І заявив інвалідність одразу 2ї групи була оформлена прокурору Олійнику лише 19 липня 2017 року рішенням головної лікарки МСЕК Крупи з видачею довідки серії АВ 0944598.
Причому встановлена одразу довічно.
І ніяких інших рішень про інвалідність або важкі травми, починаючи з 2005го року, Олійник не представив.
Крім цього, журналіст пояснив, звідки у прокурора Хмельниччини взялася пенсія за інвалідністю у розмірі 20,9 тис.
грн на місяць.
Як виявилося, Олійник звернувся з позовом за справою 686/19688/17 і отримав від Пенсійного фонду рішення про нарахування йому пенсії у розмірі 60 від доходів.
Ймовірно, саме так зробила у 2018му році і дружина Ірина, додав Бутусов.
Раніше повідомлялося, що приблизно понад 50 прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олексім Олійником оформили інвалідність, ймовірно, через корупційну схему Тетяни Крупи у МСЕК.
Про це повідомляв журналіст Юрій Бутусов після проведення розслідування.
Згодом генеральний прокурор України підписав наказ про проведення службового розслідування у звязку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури.
Як повідомляв Главком, керівницю Хмельницького обласного центру медикосоціальної експертизи МСЕК Тетяну Крупу та її сина, начальника обласного Пенсійного фонду Олександра Крупу викрито на незаконному збагачені. Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 млн.
7 жовтня Печерський райсуд Кива обрав запобіжний захід керівниці Хмельницького обласного центру медикосоціальної експертизи Тетяні Крупі.
Її відправили під варту на 60 діб до 3 грудня із можливістю внесення застави розміром в понад 500 млн грн. Читайте також Пів сотні прокурорівінвалідів на Хмельниччині.
Аномалія та її наслідки Слідство знайшло у голови хмельницького МСЕК мільйони у польських банках Крупна династія.
Тетяна, Володимир та син їхній Олександр
Останні новини
більше новин