ЄС може покарати Польщу за рекордні військові витрати – міністр фінансів Польщі
glavcom.ua
Tue, 15 Oct 2024 13:42:00 +0300
Брюссель не повинен карати Варшаву за рекордні витрати на оборону, заявив міністр фінансів Польщі Анджей Доманьський в інтервю британській газеті Financial Times.
На думку міністра, Брюссель ма проявити солідарність і не загрожувати несправедливими фіскальними санкціями проти Польщі за її військові витрати.
С не повинен карати Польщу за рекордні витрати на оборону, які допомагають захистити континент від подальшої російської агресії.
Ми витрачамо більшу частину нашого ВВП на оборону, а також певною мірою витрачамо її на допомогу іншим членам С, Главком.
Ми заслуговумо на особливе ставлення якби не оборона, у нас не було б надмірного дефіциту, стверджу Доманьський.
Як нагадало видання, уряд Польщі нещодавно ухвалив бюджет на 2025 рік, згідно з яким витрати на оборону збільшуються до безпрецедентних 4,7 ВВП.
Цього року Варшава вже витрача 4,1 ВВП на свою армію, що вдвічі більше, ніж ціль НАТО, і найвищий рівень серед членів альянсу.
У липні вропейська комісія розкритикувала Польщу через фіскальний дефіцит у розмірі 5,7 цього року, що перевищу ліміт у 3 ВВП, встановлений правилами блоку.
Я вважаю, що це досить несправедливо, що ми перебувамо в цій ситуації.
Я вважаю, що слід очікувати більшої міжнародної солідарності, сказав Доманьський.
Раніше цього тижня уряд Польщі представив план, згідно з яким Варшава скоротить дефіцит до 2,9 ВВП у 2028 році за умови, що економіка продовжить рости.
У листопаді врокомісія опубліку свою оцінку багаторічного плану кожної країни щодо досягнення дефіциту в 3 ВВП.
Доманьський сказав, що він досить оптимістично налаштований щодо схвалення Брюсселем курсу Варшави на скорочення дефіциту.
Відповідно до плану, який вона представила врокомісії, Польща зобовязалася скоротити витрати в середньому на 0,82 ВВП протягом чотирьох років, навіть якщо це дозволить збільшити військові витрати в 2025 році.
Нагадамо, Польща закупить важку інженерну техніку для облаштування загороджень на кордоні з Білоруссю, Росію та Україною.
Загальна сума контрактів перевищить 150 млн.
Про це розповів заступник міністра національної оборони Цезарій Томчик.
Раніше Томчик повідомляв, що будівництво оборонних укріплень Східний щит розпочнеться до кінця поточного року.
Прокт передбача будівництво мережі укріплень, загороджень, бункерів і розвідувальних систем на кордоні з Росію і Білоруссю.
Вартість Східного щита оцінюють у 10 млрд злотих понад 2,5 млрд, завершення будівництва заплановано на 2028 рік.
Останні новини
більше новин