В Ірані вважають, що Росія має перед ними зобов'язання: Путін не дотримується своїх обіцянок щодо поставок, - The Telegraph
gazeta.ua
Fri, 11 Oct 2024 15:55:44 +0300
У Тегерані склалося враження, що Москва досі ма борг перед Іраном, оскільки російська допомога вигляда лише поверхневою.
Іранські ЗМІ звинувачують російського диктатора Володимира Путіна в тому, що він залишив Іран без підтримки у Газі і дистанціються від кризи, повідомля The Telegraph.
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Іран і Москва стали близькими союзниками, спираючись на партнерство, що виникло під час громадянської війни в Сирії майже 10 років тому, зазначають у виданні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Роковини ескалації.
Чому Заходу не вдалося врегулювати конфлікт на Близькому Сході дипломатичним шляхом Тегеран відправив до Москви тисячі безпілотників і ракет малої дальності.
У відповідь Росія постача до Ірану нафту і нада йому вкрай необхідні технології.
На перший погляд, Росія продовжу надавати підтримку Ірану, оскільки непідтверджені повідомлення про те, що вона надіслала до Ірану винищувачі й системи протиракетної оборони.
Але в Тегерані відчуття, що Кремль все ще винен Ірану, пише The Telegraph.
Професор одного з університетів поблизу Тегерана сказав, що відносини Путіна з Іраном нагадують дружбу з тим, хто ніколи не платить свою частку, коли ви йдете в гості.
Також репортери розповіли, що хоча за останні 12 місяців Кремль приймав у себе ХАМАС, іранських маріонеток, що базуються в Газі, і звинувачував Захід в ескалації конфлікту на Близькому Сході, а також аплодував Ірану за його стриманість, це розчарування стосовно Росії знайшло відображення в іранських державних засобах масової інформації.
Тегеранська газета Ettelaat звинувачу Путіна в том, що він покинув Іран в Газі й зберіга дистанцію від кризи.
В газеті зауважили, що Росії давно пора виконати свою обіцянку надіслати до Ірану сучасні системи протиракетної оборони С400.
Доступ до системи С400 може поліпшити позицію Ірану в дипломатичних і військових переговорах з іншими країнами, повідомля Ettelaat.
Мішустін зустрівся з президентом Ірану Масудом Пезешкіаном.
Висловив очікування, що Росія й Іран підпишуть очікувану всеосяжну угоду про стратегічне співробітництво на майбутньому саміті організації БРІКС, запланованому на 2224 жовтня у Казані Татарстан.
Посол Ірану в Росії Казем Джалалі заявив, що візит Мішустіна до Ірану особливо зосереджений на розвитку торговельноекономічних звязків між двома країнами.
На думку аналітиків, російські й іранські офіційні особи, скоріш за все, розглядають розширене економічне та фінансове співробітництво, як необхідний компонент загальних інтенсифікацій у російськоіранських відносинах.
Останні новини
більше новин