Світовий океан стрімко закислюється: вчені б'ють на сполох
glavcom.ua
Wed, 02 Oct 2024 04:03:00 +0300
Закислення океану наблизилось до критичного порогу.
Це створю загрозу для морських екосистем і глобальної життздатності.
Про це йдеться у звіті вчених про стан світових систем життзабезпечення, пише The Guardian. Звіт Потсдамського інституту досліджень впливу клімату PIK ґрунтуться на багаторічних роботах учених, які показують, що девять систем і процесів так званих планетарних меж, які сприяють стабільності функцій життзабезпечення планети.
До теперішнього часу було перевищено пороги шести меж.
Нині ж промислова цивілізація наблизила світовий океан до порушення сьомої планетарної межі. Закислення океану наближаться до критичного порогу, особливо у високоширотних регіонах, йдеться в останньому звіті про межі планет.
Дедалі більший вплив підкислення створю все більшу загрозу для морських екосистем, йдеться у статті. Закислення океану це явище підвищення кислотності зниження pH в океанічній воді через поглинання атмосферного CO2.
Цей процес веде до руйнування харчового ланцюга і знижу ефективність океану як життво важливого поглинача вуглецю.
Левке Цезар, кліматичний фізик із PIK і співавтор звіту, сказав, що дві причини, через які рівні закислення океану викликають занепоконня.
Одна з них поляга в тому, що індикатор закислення океану...
наближаться до порогу порушення безпечної межі, попередив науковець.
Подруге, за словами Цезаря, навіть поточні умови можуть бути проблематичними для різних морських організмів, що вказу на необхідність переоцінити те, які рівні насправді можна назвати безпечними.
Він додав, що підкислення океану погіршуться в усьому світі, причому наслідки найбільш виражені в Південному та Північному Льодовитому океанах .
Як поясню науковець, це означа, що будьяке людське порушення довкілля не можна розглядати як окремі проблеми, тому що такий підхід ігнору те, що компоненти системи Землі взамодіють, утворюючи велику мережу, де зміни в одній сфері впливають на інші.
До слова, через глобальне потепління у вропейських морях може стартувати новий бізнес.
Невдовзі в вропейських морях можуть уперше почати вирощувати перли, оскільки італійські фермери, які займаються вирощуванням устриць, прагнуть використати несподівану можливість, надану швидким потеплінням Середземного моря. Нагадамо, нове дослідження показало, що озера по всьому світу зіткнуться з різким зростанням температур до 2100 року через антропогенну зміну клімату.
Це потепління буде безпрецедентним і торкнеться як поверхневих, так і глибинних шарів озер, що поставить під загрозу існування багатьох видів.
Останні новини
більше новин