Мікробілог пояснила, чому європейські лікарні стороняться пацієнтів з України
glavcom.ua
Tue, 01 Oct 2024 19:00:00 +0300
вропейські лікарні відмовляють українцям в реабілітації, оскільки бояться отримати у свої лікарні наші штами, які нема чим лікувати.
Про це в інтервю Главкому розповіла Олена Мошинець, кандидатка біологічних наук, старша наукова співробітниця Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
Мікробіологиня поясню Якщо в них у вропі ред.
трапляться пацінт з резистентністю до класичних антибіотиків, то вони використовують нові, яких в нас нема.
І ці нові антибіотики більшменш ефективні при резистентних вропейських штамах.
Але українські штами зламали вже й останній суперновий антибіотик цефідерокол.
За словами Мошинець, вропейські лікарні відмовляють українцям в реабілітації, бо бояться отримати у свої лікарні наші штами, які нема чим лікувати.
Як наслідок, стрімко згортаються програми лікування, реабілітації українських військових, бо пацінти з України виявилися дуже небезпечними з інфекційної точки зору.
Кандидатка біологічних наук біологічних наук наголошу, що Україна ма негайно прокинутись на національномудержавному рівні і починати діяти попри війну, економічну кризу і обмеження в доступі до нових антибіотиків.
За її словами, фармкомпанії не хочуть в Україні реструвати нові антибіотики через високі темпи появу нових антибіотикорезистентностей.
Нагадамо, що, згідно з позицію Міністерства охорони здоровя, у стійкості українців до антибіотиків винні пацінти, які вживають ці препарати без санкцій лікарів.
Але, за словами Мошинець, річ у тім, що проблемна резистентність розвиваться не в амбулаторних пацінтів, а саме в госпіталях.
Мікробіологиня наголошу госпітальних інфекцій неможливо уникнути.
Між тим, світова преса б на сполох Україна стала розсадником антибіотикорезистентних інфекцій.
The Sunday Times опублікувала матеріал із заголовком Війна в Україні виявила супербактерії, що мутували, і здатні протистояти антибіотикам.
У матеріалі, зокрема, йдеться про дослідження професора клінічної бактеріології Лундського університету у Швеції Крістіана Рісбека, під час якого науковець перевірив зразки від 141 пацінта, які проходили лікування в українських клініках.
Останні новини
більше новин