Форум в Італії: п'ять рекомендацій для досягнення миру в Україні
ua.korrespondent.net
Tue, 10 Sep 2024 16:05:00 +0300
Сила не в промовах Аналітичний центр TEHA Group щороку на початку вересня збира політиків та бізнесменів з усього світу на березі озера Комо для обговорення геополітичних і економічних перспектив.
Як зазначив голова центру Валеріо Де Моллі, відкриваючи цьогорічний форум, у підготовці пропозицій до закінчення війни взяли участь аналітичні центри з таких країн українські DiXi Group та Київська школа економіки, італійська LIMES, французький інститут Жака Делора, пископальна конференція Держави Ватикан, Дослідницький фонд Індії, Центр досліджень економіки і зовнішньої політики з Туреччини та російська Вища школа економіки.
Організатори заходу з TEHA Group підсумували усі пропозиції і узагальнили їх.
Тому й невідомо, що саме пропонували, зокрема, російські економісти.
На основі усіх цих матеріалів сформовано пять спільних рекомендацій для сталого миру визнати значні збитки як регіонального, так і глобального рівнів, завдані війною, розвязаною Росію в Україні провести критичний аналіз дипломатичної неспроможності Мінських угод розділити мирний процес на короткотерміновий та середньотерміновий, які сприяли б прогресу і забезпеченню негайних потреб та досягненню довгострокових цілей організувати всеосяжну мирну конференцію за участю України та Росії, і навіть запропоновано провести її в місці проведення форуму в Черноббіо створити надійний економічний та фінансовий план допомоги та підтримки України, вирішити її критичні проблеми такі, як державний борг, та забезпечити коштами на реконструкцію. Озвучивши ці пять спільних пропозицій, Де Моллі нагадав слова американського політика Джона Маккейна, друга України, який неодноразово брав участь у TEHA Forum Сила цього форуму не в промовах, а в діях, натхненних цими промовами.
Важливі та другорядні ролі На полях заходу відбулося багато виступів і зустрічей, учасники його активно спілкувалися з журналістами.
Італія ніколи не похитнеться у своїй підтримці України, а нинішній глухий кут у війні вказу на те, що відповідь Заходу на повномасштабне вторгнення Росії в Україну була правильною, заявила премрміністр Італії Джорджа Мелоні після зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, повідомив Reuters.
Вона назвала країни, які можуть відіграти важливу роль у припиненні війни в Україні.
Я вважаю, що Китай та Індія мають відіграти певну роль у вирішенні конфлікту.
дине, чого не може статися, це думати, що конфлікт можна вирішити, покинувши Україну.
Вибір підтримувати Україну був перш за все вибором національних інтересів, і це вибір, який не зміниться, сказала Мелоні.
У свою чергу, президент Зеленський повідомив, що під час зустрічі з премром італійського уряду обговорив питання відновлення та відбудови України, зокрема й енергетичної системи.
Цінумо рішення Італії прийняти наступну Конференцію з питань відновлення України, яка відбудеться 2025 року, зазначив він.
Також на зустрічі обговорювалася реалізація формули миру.
Італія бере активну участь в імплементації кожного пункту.
Дякую Джорджі Мелоні та італійському народу за підтримку та спільну роботу з відновлення справедливого миру, сказав він.
А ось президент Азербайджану Ільхам Алів у свому виступі про роль його країни в нових геополітичних умовах заявив, що Баку підтриму територіальну цілісність та суверенітет України, але не долучиться до антиросійської санкційної кампанії.
Чому не пояснив, проте наголосив, що Азербайджан готовий допомогти у врегулюванні російськоукраїнської війни.
Коли в Аліва запитали, чи ма його країна пропозиції щодо припинення війни Росії проти України, він зазначив, що Баку ще ніколи не ініціював чогось подібного, але готовий до цього, якщо буде потрібна наша участь.
За його словами, Азербайджан може відіграти певну роль з огляду на прагматичність цих відносин.
Якщо говорити про гіпотетичну можливість, то вона цілком здійсненна.
Насамперед з огляду на те, що разом з Росію та Україною ми протягом 70 років були частиною СРСР, ми підтримумо різнобічні звязки на рівні особистих контактів та на політичному рівні, пояснив Алів.
Тим часом угорський премр Віктор Орбан знову поширював свої миротворчі ідеї.
Коли журналісти Politico поцікавилися його думкою стосовно того, чи можлива зустріч Путіна з Зеленським, він сказав, що така зустріч навіть необхідна.
Звичайно.
Вона необхідна Перше питання це комунікація.
Якщо нема комунікації, то війна ста все гіршою і гіршою, зазначив Орбан.
Він запевнив, що ма добрі стосунки з українським президентом Зеленським навіть після того, як відвідав Москву, де мав перемовини з Путіним.
Нагадамо, що в перші тижні головування Угорщини в Раді вропейського Союзу його тривалість з 1 липня до 31 грудня 2024 року, Орбан нібито як миротворець здійснив візити в Україну, Росію, а потім в Китай.Такі його дії викликали критику в С, де відмежувалися від ції дипломатії угорського премра.
А ось Зеленський під час виступу зауважив, що українці прагнуть, щоб ця війна закінчилася, але не шляхом знищення нашої нації, культури та наших міст.
Агресія Росії не залиша українському народові іншого вибору, окрім як боротися.
Він нагадав, що Путін звертаться до найгірших режимів світу, щоб знайти більше ракет і продовжувати вбивати українських дітей.
Україна зі свого боку шука, де взяти системи ППО, щоб захистити себе.
Росія використову балістичні ракети з Пхеньяна, ударні безпілотники з Тегерана та величезні гроші від сибірської нафти, щоб максимально затягнути цю війну й позбавити нашу країну життя.
Але ми будумо щодня укриття для шкіл і навіть підземні школи, щоб діти могли навчатися в безпеці, попри все.
І ми переносимо українські підпримства, щоб економіка продовжувала функціонувати.
Ми створюмо підземні заводи з виробництва зброї, щоб українські солдати могли захистити себе навіть тоді, коли постачання від наших партнерів затримуться.
Ми розробили власні нові безпілотники та ракети і ми поступово повертамо цю війну в Росію, щоб Путін урештірешт відчув тиск.
Тиск, який змусить його шукати лише одного миру, сказав він.
Також президент нагадав про українську формулу миру, яка містить усі пункти, які необхідні для того, щоб мир в Україні був таким самим, як і в усіх тих країнах, які його вже мають.
Галина Гірак
Останні новини
більше новин