Прокурор МКС зробив заяву щодо Монголії і Путіна
ua.korrespondent.net
Tue, 10 Sep 2024 14:22:00 +0300
В Римському статуті єспеціальна процедура щодо роботи з випадками, коли держава не співпрацює з Міжнародним кримінальним судом.
Про це у вівторок, 10 вересня, сказав прокурор МКС Карім Хан, коментуючи відмову Монголії заарештувати російського диктатора Володимира Путіна, повідомляє ІнтерфаксУкраїна.
За його словами, ордер на ареш Путіна вже працює, бо за два роки він більше не перебував на території країнипідписанта Римського статуту.
Звісно, виконання норм і співпраця в МКС не ідеальні вже були випадки такого невиконання в минулому, коли держави не працювали із судом.
Не треба розчаровуватися, результати ми побачимо, але це не буде легко.
Ми рухаємося до реального застосування права і робимо це разом, сказав Хан під час відвідин лікарні Охматдит у Києві, що постраждала від ракетної атаки Росії.
Прокурор МКС розповів, що в разі відмови країнипідписанта Римського статуту виконувати покладені зобовязання є алгоритм реагування.
Є спеціальна процедура в Римському статуті щодо роботи з такими випадками, коли держава не працювала з судом.
Відповідно, це все контролюється суддями....
Судді в курсі того, що сталося...
Як правило, коли відбуваються такі випадки, то відбувається генеральне засідання всіх державчленів МКС і відповідно ухвалюють рішення, сказав Хан.
Нагадаємо, візит Путіна до Монголії 3 вересня став першим візитом до державиучасниці Римського статуту МКС після того, як у березні 2023 року суд видав ордер на його арешт.
Україна відреагувала на візит Путіна до Монголії.
У МЗС заявили, що Київ працюватиме з партнерами над наслідками для УланБатора.
А у Монголії пояснили, що не заарештували Путіна через енергетичну залежність від Росії.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
більше новин