Черговий пакет санкцій має повністю заборонити російську продукцію на ринку ЄС – нардеп
glavcom.ua
Thu, 16 May 2024 15:19:26 +0300

Російська загроза для Польщі стає дедалі серйознішою, і це значною мірою спровоковано недостатністю санкцій проти Кремля.
Саме тому Польща має стати рушієм у посиленні європейських санкцій.
Про це заявив народний депутат, член української делегації у ПАРЄ Олексій Гончаренко. Знищення економічних потоків, які досі продовжують приносити їй десятки мільярдів євро на продовження війни це єдиний шлях прискорення капітуляції Росії та зниження загроз для східного флангу НАТО.
Знищити потоки можна тільки в один спосіб послідовно та жорстко обмежувати її торгівельні шляхи, наголосив Гончаренко.
Він зауважив там, де Росії дозволили послаблення санкцій, вона вдається до демпінгу та відверто кримінальних схем.
До них можна віднести і спроби заглушити GPSсигнал у Балтійському морі, і шантаж, до якого вдався Кремль, щоб пролобіювати послаблення квот для експорту своєї металопродукції до ЄС, щоб заробити понад 3 мільярди євро на продовження війни.
Зараз, коли Росія намагається остаточно знищити нашу енергетичну інфраструктуру, а ЄС стоїть перед викликом нової хвилі біженців з України, діяти потрібно особливо активно та послідовно.
І ці дії мають показати Росії, що ЄС єдиний у своєму прагненні перемоги над кремлівською диктатурою, підкреслив Гончаренко.
Зараз у ЄС почали розглядати 14 пакет санкцій проти агресора, і його варто зробити суворим і жорстким, акцентував нардеп.
Черговий пакет санкцій, на його переконання, має передбачати не тільки скасування попередніх послаблень, а повну заборону російської металопродукції, яка експортується до країн ЄС.
Адже цей самий російський імпорт металу бє і по економіці Польщі бо він дотує підприємства в Чехії, Бельгії та Італії через російський демпінг.
Нещодавно ПАРЄ підтримала мою правку про необхідність розроблення механізму конфіскації активів, які належать олігархам, які порушують санкційний режим і продовжують забезпечувати війну проти України.
Тепер ЄС може розробити відповідне законодавство.
Польща показала моральний приклад, коли в 2022 одною з перших обмежила російську нафту, а потім і в 2024 році, коли закрила кордон для російської агропродукції.
Тепер країна може виступити рушієм у процесі посилення санкцій.
Та продемонструвати Путіну, що ми єдині, резюмував Гончаренко.
Як відомо, у 12му пакеті Євросоюз продовжив дію квот на російські сляби ще на чотири роки.
Сумарний розмір квоти на імпорт цієї продукції з жовтня 2024го до вересня 2028го встановлений у розмірі 8,5 млн т з більш детальним розбиттям за періодами.
Попередні санкції на імпорт слябів запровадили у жовтні 2022 року, у рамках 8го пакета санкцій.
Тоді було ухвалено рішення, що він може тривати до кінця вересня 2024го у межах встановлених квот, а з 1 жовтня 2024 року імпорт має припинитися.
Однак 12й пакет санкцій фактично послабив раніше введені обмеження.
Останні новини
