Громадські організації та медіа вимагають відновлення онлайн-трансляцій засідань Ради (Відео)

Громадські організації та медіа закликають Верховну Раду України поновити онлайн-трансляції засідань парламенту та заздалегідь оприлюднювати порядок денний. Відповідну заяву вже підписали 30 громадських організацій і понад 20 медіа.
Як ідеться у зверненні, такі дії є критично важливими для продовження антикорупційної реформи, підтримання довіри з боку міжнародних партнерів і подальшої євроінтеграції України. Підписанти вимагають, щоб трансляції були поновлені вже з наступного засідання парламенту.
У заяві наголошується, що прозорість у процесі ухвалення рішень є не формальністю, а основою довіри до парламенту:
"Закритість лише підсилює підозри щодо закулісних домовленостей і дискредитує інституції".
Особливо важливо відновити трансляції у контексті очікуваного розгляду нового законопроєкту щодо відновлення незалежності НАБУ та САП – після гострої критики через ухвалення закону №12414, який, на думку експертів, обмежує незалежність антикорупційних органів.
Хто підписав заяву
Серед підписантів – організації: Рух ЧЕСНО, Transparency International Ukraine, Антикорупційний штаб, ACREC, Центр спільних дій, Автомайдан, ZMINA, Центр прав людини, StateWatch, Інститут масової інформації, Детектор медіа, Докудейз, Антикорупційний центр МЕЖА, Медіарух, Смарт Медіа, Медіамережа Вікно Відновлення, Ukraїner, Varosh, Наші гроші, Суспільне, The Ukrainians, LB.ua, Главком, ZN.UA, Bihus.Info, NGL.media, Слідство.Інфо, Ґрати, Еспресо та інші.
Передісторія: законопроєкт №12414 та реакція суспільства
22 липня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №12414, який, за оцінками правозахисників, послаблює незалежність НАБУ та САП. Президент Зеленський підписав документ у день голосування, що викликало хвилю протестів і жорстку реакцію західних партнерів України. Після цього глава держави анонсував новий законопроєкт, який має на меті захистити незалежність антикорупційних органів.
Утім, правники попереджають про правову "лазівку" між двома законопроєктами – ухваленим №12414 та новим президентським №13533. Вона, за словами юриста Миколи Мягкова, може відкрити шлях до маніпуляцій із боку топ-корупціонерів за допомогою впливу через генпрокурора.
Дивіться також :
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
