Оренда, виплати, робота: головні зміни з 1 серпня

Держава продовжує підтримку внутрішньо переміщених осіб та проводить для цього цілу низку програм. З 1 серпня на ВПО чекають певні зміни.
То ж на які зміни чекати переселенцям?
Виплати ВПО
Право на грошову допомогу мають ті українці, які через війну були вимушені виїхати до більш безпечних регіонів України, залишивши свої домівки, і які отримали статус ВПО.
Щомісячні виплати у розмірі 2 тисячі гривень на дорослого та 3 тисячі гривень на дитину або людину з інвалідністю надходять на картку єПідтримка. Жодних обмежень для їх використання нема: можна сплачувати за товари та послуги, знімати готівку, донатити на ЗСУ.
Подати заявку на грошову допомогу можуть ті ВПО, які виїхали з тимчасово окупованих теріторій, тих, де велись або ведуться бойові дії, а також населених пунктів під блокадою.
Субсидії на оренду для ВПО
Тим переселенцям, які не мають можливості самостійно орендувати житло, допоможе програма субсидії на оренду.
Піля оновлення програми очікується розширення кола одержувачів допомоги, спрощення процедури подання необхідних документів та підвищення розміру субсидії.
Також запроваджені наступні зміни:
- родина, яка потребує допомоги від держави та має низький дохід, може отримувати таку субсидію не лише протягом одного року, а й довше;
- призначення сбсидії відбувається в автоматичному режимі (за допомогою перевірки ПФУ), то ж особисно витрачати на це час та сили більше не потрібно;
- субсидія може надаватися на оренду кімнати, а не лише будинку чи квартири;
- тепер ВПО можуть отримувати субсидію на оренду того житла, яке вони винаймають в юридичних осіб, а не лише ФОПів та фізосіб;
- розмір субсидії буде розраховуватись виходячи з актуальних цін, тому її розмір суттєво зросте;
- кожна родина, яка витрачає на житло більше, ніж 20 % сукупного доходу сім'ї, зможе отримати субсидію на оренду.
Тимчасове розміщення та підтримка
ВПО літнього віку та ті, що мають інвалідність, можуть на безоплатній основі розміщатися в Миргородському санаторії "Слава" та Трускавецькому санаторії "Батьківщина".
Це дасть змогу надати ВПО необхідні соціальні послуги та комплексну підтримку, щоб допомогти їм адаптуватися та почати життя в нових громадах.
За перші 6 місяців 2025 року майже 4 тисячі осіб отримали підтримку в рамках цієї ініціативи.
Компенсації за безоплатне проживання ВПО
Юридичні особи та ФОПи, які надали житло переселенцям, мають право на компенсацію витрат на житлово-комунальні послуги та енергоносії, але тільки за сукупності умов:
- якщо ВПО живуть в них безкоштовно;
- якщо ВПО переїхали з прифронтових або тимчасово окупованих теріторій, при цьому не мають іншого житла або їхнє житло непридатне для проживання чи зруйноване (згідно з даними з Реєстру пошкодженого та знищеного майна).
Для призначення компенсайії з липня 2025 року треба звертатись до Пенсійного фонду України. Виплати будуть надходити щомісяця, до 10-го числа, з урахуванням заборгованості за червень та травень.
Виплати за працевлаштування ВПО
Для того щоб допомогти переселенцям почати нове життя, держава прагне допомогти їм отримати роботу. Для цього вона виплачує компенсацію за кожну працевлаштовану ВПО. Роботодавець отримує 8 тисяч гривень на місяць протягом трьох місяців (або шести, якщо на роботу прийнята людина з інвалідністю).
За 6 місяців 2025 року компенсацію отримали понад 3 тисячі роботодавців, які працевлаштували близько 5,5 тисяч ВПО.
Раніше портал Знай писав, що кінця не буде, лише затишшя: війна в Україні може тривати до кінця 21 століття.
Також портал повідомляв, що українців попередили про масові перевірки – чекайте на контролерів.
Крім того, ми інформували, що ЗМІ розкрили схему виводу валюти за кордон через механізм функціонування фіктивних імпортерів.
.
Останні новини
