Угода із США містить тариф "нуль на нуль": в ЄС розкрили, що це означає

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн розкрила подробиці торгівельної угоди, яку Європейський Союз уклав зі Сполученими Штатами. Серед іншого, на низку продукції буде введено нульові тарифи.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на брифінг, який транслювався у X (Twitter).
За словами фон дер Ляєн, США та Євросоюз досягли наступних домовленостей між собою:
- Тарифна ставка 15% для переважної більшості експорту ЄС. Мова йде про автомобілі, напівпровідники, фармацевтику та інші сектори. Ставка фіксована, це "верхня стеля".
- Нульова тарифна ставка на низку стратегічних товарів: літаки та комплектуючі, деякі хімічні речовини, деякі генеричні препарати, напівпровідникове обладнання, певну сільськогосподарську продукцію, природні ресурси та критично важливу сировину. Список таких товарів планується згодом розширювати.
- Для алюмінію та сталі буде запроваджено квоти з обох сторін .
- Євросоюз буде закуповувати американську нафту , американський газ (СПГ) та американське ядерне паливо.
- Також Євросоюз буде закуповувати американські чіпи для штучного інтелекту.
За словами фон дер Ляєн, це забезпечить конкурентоспроможність європейському бізнесу та "принесе користь" європейським споживачам. США отримають доступ на європейський ринок з 450 мільйонами споживачів.
"У нестабільному світі Європа є надійним партнером, і ми продовжуватимемо укладати угоди, які допомагають захистити наше процвітання. Насамкінець, я хочу особисто подякувати президенту США Трампу за його особисту відданість та лідерство у досягненні цього прориву. Він жорсткий перемовник, але він також вміє укладати угоди", - додала президент Єврокомісії.
Нагадаємо, 27 липня президент США Дональд Трамп заявив про нову масштабну торгівельну угоду з Європейським Союзом. За його словами, ЄС погодився купувати американські енергоносії на 750 мільярдів доларів.
Детальніше про хід переговорів і попередньо узгоджений документ - читайте в матеріалі РБК-Україна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
