Темрява лікує краще за психолога: як нічні прогулянки впливають на здоров’я

Проводити час у темряві може бути не лише приємно, а й корисно для вашого здоров’я.
Прогулянки під зірками, місячне світло та навіть проста нічна тиша здатні покращити самопочуття, пише Нealthline.
Темна частина доби може стати чудовою альтернативою сонячному світлу, адже нічна природа також має позитивний вплив на психіку. Виявляється, навіть звичайне споглядання зоряного неба викликає відчуття глибокого зв’язку з природою. Дослідники створили спеціальний Індекс зв’язку з нічним небом (NSCI), щоб виміряти силу цього відчуття. Опитування 406 людей показало, що чим сильніший цей зв’язок, тим вищий рівень щастя та психічного благополуччя.
Згідно з іншими науковими роботами, почуття благоговіння перед природою допомагає знизити тривожність, стрес, симптоми депресії та навіть покращує стан серцево-судинної системи й аутоімунні реакції. У студентів, які частіше бували на природі, самопочуття також було кращим.
Ніч може стати часом для вашої особистої екотерапії. Корисними будуть і нічні прогулянки, і походи при місячному сяйві, і просто посиденьки біля багаття. Не обов’язково чекати на сонце - природа лікує і в темряві.
Варто лише не забувати про безпеку - одягайте світловідбивальні елементи, беріть ліхтарик і дотримуйтеся правил, якщо плануєте розпалювати вогнище. А також, якщо ви жінка то беріть з собою подругу, електрошокер, газовий балончик та ніж для самозахисту, поділіться своєю геолокацією з рідними і невідходьте дуже далеко від дому.
Раніше ми повідомляли, ходити 10000 кроків не обов'язково: вчені назвали дієву кількість на день.
Займе 20 хвилин на день: проста вправа може знизити ризик смерті на 40% - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, болить спина - йди на прогулянку: простий спосіб повернути гарне самопочуття.
Останні новини
