На мітингу влаштували перформанс, "слуги" вимагають захисту? – минув 4-тий день акції протесту проти закону щодо НАБУ та САП (Відео)

Чотири дні поспіль українці виходять на вулиці із закликом до президента та Верховної Ради. Вимагають повернути незалежність антикорупційним органам. Спікер парламенту Руслан Стефанчук вже назвав дату, коли народні депутати розглянуть новий президентський законопроєкт. Засідання призначили на 31 липня. Втім, активісти наполягають: це можна зробити ще швидше. Про що говорить вулиця на четвертий день протесту – журналістка "5 каналу" Софія Фесік розповіла.
– Мені здається, що не треба чекати моменту, коли депутати нарешті вийдуть на роботу і почнуть щось робити. Треба продовжувати, тому що депутати мають бачити наш настрій. Вони мають бачити, що ми налаштовані дуже серйозно.
Позапланове засідання Верховної Ради призначили на 31 липня. Водночас, за даними джерел видання "Файненшл таймс", у провладній "Слузі народу" зростає опір новому законопроєкту. Троє людей, наближених до президента підтвердили: у фракції побоюються потенційної "помсти" від антикорупційних органів. Один із посадовців не відкидає, що деякі парламентарі можуть скласти мандати, – пише видання. Натомість активісти закликають ухвалити рішення якомога раніше. На думку мітингувальників, саме розголос та реакція іноземних партнерів можуть вплинути на рішення народних обранців.
– Перша стаття Конституції – владою в Україні є народ. Ну, по-друге, ми зараз в повній мірі фінансово залежимо від підтримки партнерів. Наявність незалежних антикорупційних органів – це одна з їх вимог. Прямих та закріплених на шляху до асоціації з ЄС, наскільки я пам'ятаю. Можливо, помиляюся. Тому, скажімо так, знизу постукав народ, зверху постукали партнери. Всім нам є чого боятись. І депутати не виключення.
– Щоб прикрити власних близьких і самих себе, депутати просто абсолютно егоїстично вирішили прийняти цей закон. І я б хотіла, щоб, насправді, президент та депутати, замість того, щоб просто скасовувати закон, ну і приймати його, точніше не скасовувати, а приймати його за один день, за пару годин, розказали, що все-таки нарили, замість того, щоб просто прикривати роботу.
Чотири дні поспіль тут в один і той самий час збираються активісти. На площі Івана Франка триває мирна акція. Із плакатами та гаслами вимагають повернути незалежність НАБУ та САП. Згадують також про інші актуальні питання, зокрема про військо та призначення голови Бюро економічної безпеки.
На четвертий день акції на мітингу влаштували перформанс. Щоб привернути увагу до проблеми, Марина прийшла на протест в образі корупції. Її чоловік нині боронить нашу державу. Дівчина каже, у підрозділі чоловіка критично бракує зброї. Водночас ті гроші, які мають спрямовувати на армію, часто опиняються в кишенях корупціонерів:
"Сьогодні я втілюю те, що втілюють зазвичай наші більшість депутатів. Я є корупцією, я є зло. Мене треба знищити. Тому я маю боротися з тим. Я вийшла на цей перформанс, тому що ми, українці, маємо розуміти. Це не є нормально. Ми не маємо платити в кишеню комусь. Ці гроші могли б піти на оборону. Ці гроші могли б піти на військо. І я маю надію, що Майдан 14-15 років не повториться більше ніколи. Мої батьки тоді були. Сьогодні я. Завтра будуть мої діти. Я не хочу такого. Україна заслуговує на вільне і незалежне майбутнє".
В одну мить на площі стає тихо. У пам’ять про тих, хто загинув, захищаючи українські кордони на лінії фронту, на акції оголошують хвилину мовчання.
Виходити на акції протесту активісти планують, допоки не ухвалять новий закон, який поверне повну незалежність НАБУ та САП.
Софія Фесік, Орест Пона, "5 канал"
Як повідомлялося, Закон про зміну повноважень НАБУ і САП офіційно набув чинності: текст оприлюднено в "Голосі України".
Читайте також: Зеленський анонсував законопроєкт, який забезпечить "незалежність антикорупційних інституцій".
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram . Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp . Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
