На фоні тарифної агресії США: ЄС та Японія укріплюють економічний фронт

Євросоюз та Японія оголосили про зміцнення економічного партнерства на тлі загострення світової торгової напруженості, яку спровокувала тарифна політика президента США Дональда Трампа.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву, що пролунала під час 30-го саміту ЄС-Японія.
Так, Євросоюз та Японія оголосили про поглиблення стратегічного економічного партнерства.
"Світ стрімко змінюється. Для стратегічних партнерів, як ми, це означає ще більше зближення", - заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Вона наголосила на необхідності захисту вільної та справедливої торгівлі в світі в умовах, коли "ланцюги постачання залишаються крихкими, а торговельна напруга - високою".
У спільній заяві після саміту лідери ЄС та Японії підтвердили вірність принципам багатосторонньої торгівлі та Світової організації торгівлі (СОТ), вочевидь, натякаючи на дії адміністрації США, яка в односторонньому порядку запроваджує тарифи проти партнерів.
Прем'єр-міністр Японії Сігеру Ішіба зазначив: "Ми разом підтримуємо стабільний економічний порядок, заснований на свободі, справедливості й передбачуваності".
Тарифні угоди СШАПід час саміту стало відомо, що Японія та США уклали окрему торгову угоду, яка передбачає 15% тарифи на японський імпорт до Сполучених Штатів. Домовленість, оголошена Дональдом Трампом, стала компромісом після попередніх погроз запровадити жорсткіше 25% мито.
А от Європейський Союз наразі не досяг подібної домовленості з США. Брюссель продовжує вести складні перемовини після того, як Вашингтон ввів жорсткі мита: 50% на сталь і алюміній, 25% на автомобілі та 10% на інші категорії імпорту з ЄС.
Торгова співпраця ЄС та ЯпоніїНа цьому тлі ЄС та Японія вирішили активізувати імплементацію Угоди про економічне партнерство, підписаної ще у 2019 році.
Так, за словами фон дер Ляєн, товарообіг між сторонами вже виріс на 20%, а європейський експорт до Японії становить 70 млрд євро на рік, ще 28 млрд - це послуги.
Сторони домовились пришвидшити реалізацію угоди в таких сферах, як державні закупівлі, санітарні стандарти, інвестиції та стратегічні матеріали.
Також йдеться про зменшення залежності від поставок критично важливих компонентів із третіх країн, насамперед - з Китаю.
Причини поглиблення співпраціКонтекстом для більш тісної співпраці Євросоюзу та Японії стали не лише обмеження КНР на експорт сировини, а й торговельні суперечки.
Японія, наприклад, досі під тиском китайської заборони на імпорт морепродуктів, а ЄС має відкриті спори з Пекіном щодо електромобілів, молочної продукції, свинини й алкоголю.
Таким чином, Токіо і Брюссель чітко сигналізують: в умовах дедалі агресивнішого протекціонізму з боку США та стратегічного тиску Китаю, дві економічні потуги - ЄС та Японія - обирають шлях зміцнення союзу і спільного просування глобального торговельного порядку, заснованого на правилах.
Нагадаємо, ЄС планує ввести 30% мита на американський експорт загальною вартістю близько 100 мільярдів євро (117 млрд доларів), якщо США не відмовляться від своїх намірів запровадити свої тарифи після 1 серпня.
Так, у листі до голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн президент США Дональд Трамп зазначив, що торговельні відносини з ЄС "на жаль, були далекі від взаємності".
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
