Підсумки 23.07: Залежні НАБУ і САП та зустріч з РФ

Закон щодо НАБУ і САП набув чинності
Вступив у силу закон, що обмежує повноваження Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та зробив їх залежними від рішень генерального прокурора.
Президент Володимир Зеленський пояснив позбавлення НАБУ та САП незалежності необхідністю позбавити їх від "російських впливів".
Також Зеленський провів зустріч за участі усіх керівників правоохоронних та антикорупційних органів, а також генпрокурора. Глава держави запевнив, що він і всі керівники чують те, що каже суспільство і бачать, чого очікують люди від державних інституцій для забезпечення справедливості та ефективності кожної інституції.
Керівники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за підсумками зустрічі в Офісі президента заявили, що для відновлення повноцінної та незалежної роботи їх відомств необхідні чіткі й однозначні кроки на рівні закону, які повернуть скасовані парламентом гарантії, йдеться в заяві.
Своєю чергою, керівництво Єврокомісії дуже стурбоване через український закон, який обмежив діяльність НАБУ і САП та звернулося до Києва за поясненнями.
Зеленський анонсував законопроєкт щодо НАБУ і САП
Президент Володимир Зеленський має намір подати до Верховної Ради законопроєкт про посилення незалежності антикорупційних органів. Він запевнив, що законопроєкт забезпечить силу системі правопорядку, водночас матиме "всі норми для незалежності антикорупційних інституцій".
Своєю чергою, нардеп Олексій Гончаренко повідомив, що орієнтовно наступного тижня Рада збереться терміново голосувати за новий законопроєкт по НАБУ та САП від Зеленського.
У Стамбулі відбувся третій раунд переговорів
У Стамбулі (Туреччина) ввечері 23 липня відбувся третій раунд мирних перемовин між українською та російською делегаціями.
Голова української делегації, секретар Ради національної безпеки та оборони України Рустем Умєров зробив заяву після переговорів. Він повідомив, що російській стороні запропонували провести зустріч лідерів, у якій візьмуть участь президенти Туреччини та США.
Українська сторона також заявила про готовність до припинення вогню, зокрема ударів по критичній та цивільній інфраструктурі.
Новий обмін: звільнено вже понад 1000 захисників
23 липня відбувся черговий, дев’ятий за рахунком, обмін військовополоненими між Україною та Росією. Це стало можливим завдяки домовленостям, досягнутим за посередництва Туреччини на перемовинах у Стамбулі. Додому повернулися українські захисники ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Нацполіції - серед них поранені, тяжкохворі, а також оборонці Маріуполя й останній із захисників острова Зміїний.
Винищувач Mirage потонув у болоті на Волині - ДБР
Французький багатоцільовий винищувач Mirage-2000 зазнав аварії у Волинській області і потонув у затопленій вирві серед болотистої місцевості.
"Попередньо встановлено, що після зльоту пілот повідомив керівнику польотів про критичну несправність електроніки. Літак упав на безлюдну територію та потонув у затопленій вирві серед болотистої місцевості. Завдяки професійним діям пілота вдалося уникнути жертв і руйнувань на землі. Пілот вчасно катапультувався, його оперативно виявила пошуково-рятувальна команда. Стан військовослужбовця стабільний, йому надано необхідну допомогу", - розповіли у ДБР.
Зеленський підписав указ про аудит держвидатків
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що підписав указ, який передбачає скорочення бюрократичних процедур та проведення негайного аудиту державних видатків. За його словами, головна мета - максимально переорієнтувати державні ресурси на потреби оборони та зміцнення стійкості країни.
Україна підписала контракти на дрони-перехоплювачі
Україна підписала чотири контракти на виробництво дронів-перехоплювачів на понад 3 млрд грн. Крім того, міноборони веде перемовини з партнерами про залучення фінансування на закупівлю перехоплювачів. Вже досягнуті перші домовленості, повідомив міністр оборони Денис Шмигаль.
В Україні запровадили режим боротьби з сараною
У Запорізькій та Херсонській областях діє особливий режим захисту рослин через поширення перелітної та єгипетської сарани. Вживаються заходи з локалізації шкідника. Одеська та Дніпропетровська області посилили моніторинг, втрат посівів наразі не зафіксовано.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
