Мільйон ухилянтів зачаїлися вдома: головні проблеми мобілізації в Україні

Мобілізація в Україні триває, бо країна потребує захисту від російської агресії. Але наразі понад 1,5 мільйона українців не оновили свої дані в ТЦК, через що процеси комплектування ЗСУ серйозно ускладнюються, повідомляє в інтерв'ю Radio NV народний депутат Роман Костенко.
В Україні кожного місяця мобілізують приблизно 30 тисяч військовозобов'язаних. Але за словами депутата, процедура мобілізації потребує суттєвих удосконалень. Люди, які не оновили дані, не йдуть до ТЦК, які, в свою чергу, фактично "змушені" виловлювати кого зможуть для поповнення війська. Депутат зауважує, що вкрай неправильно, що вся процедура мобілізації покладена на армію та ТЦК. Треба вирішувати цю проблему з боку державності.
Слід зазначити, що військовослужбовці мають право на отримання відстрочки або бронювання на основі цілой низки підстав. За словами адвокатки Катерини Аніщенко, право на відстрочку від мобілізації мають:
- працівники, які були заброньовані на період воєнного стану або мобілізації;
- особи, які були визнані непридатними для служби та виключені з військового обліку;
- громадяни, які мають як мінімум трьох неповнолітніх дітей;
- ті, хто має інвалідність;
- батьки дитини з інвалідністю.
Але слід пам'ятати, що право на відстрочку не означає автоматичного її отримання. Тому якщо людина не оновила дані та не має належно оформленного підтвердження в ТЦК, іі можуть мобілізувати навіть в тому випадку, якщо вона підпідає під відповідну категорію, яка має право на відстрочку.
Тому для уникнення ризиків та непорозумінь необхідно вчасно оновлювати дані в ТЦК, а при наявності права на відстрочку оформити її належним чином. Бо потім, під час отримання повістки, може бути пізно.
Раніше портал Знай писав, що ТЦК готує вал штрафів ухилянтам – збирайте гроші.
Крім того, ми повідомляли, що ТЦК почали вилучати права на блокпостах: адвокат пояснила, що потрібно робити.
Також портал інформував, кого омине мобілізація та ким у серпні не зацікавиться ТЦК.
Останні новини
