Іспити у розпалі: як українські ветерани вступають до Київського національного університеті будівництва та архітектури

Освіта як друга броня для захисників
В умовах, коли Україна має безпрецедентну кількість ветеранів, освіта для них стає не менш важливою, ніж медична реабілітація. Для багатьох воїнів опанування нової спеціальності означає не лише шанс на працевлаштування, а й своєрідну психотерапію, новий сенс життя і спосіб продовжити службу країні у цивільній сфері.
Державні та громадські організації шукають шляхи підтримати повернення захисників до мирного життя. Зокрема, Інститут ветеранів «Архітектура стійкості» у КНУБА (https://veterano.knuba.edu.ua/), створений під час повномасштабної війни, покликаний сприяти інтеграції ветеранів і їхніх родин у цивільне життя шляхом надання освітніх, реабілітаційних та кар’єрних можливостей. З початку діяльності Інститут допомагає захисникам та їх сімʼям ставати студентами й будувати новий шлях через освіту.
Про це йдеться у повідомленні Veterano.info.
Зокрема, ветеран Вадим Гончаренко разом з кількома побратимами під час вступної кампанії обрали сучасні та затребувані спеціальності, такі як архітектура , промислове і цивільне будівництво (ПЦБ), фізична культура і спорт (тренерська діяльність), кібербезпека , а також напрям, якому в університеті приділяють особливу увагу, – екологія та технології захисту навколишнього середовища (ТЗНС).
За словами ветеранів, вони добре розуміють важливість вищої освіти та перекваліфікації: нові знання допоможуть їм долучитися до великої відбудови країни і знайти себе в мирному житті. Вадим Гончаренко, який пересувається на кріслі колісному, зазначає, що для нього продовження навчання – це виклик і шанс одночасно. Для університету та Ветеранського Кластеру України цей випадок підкреслює актуальність питань безбар’єрності: зараз спільно шукають фінансування на адаптацію освітнього простору під потреби студентів з інвалідністю.
"Війна рано чи пізно закінчиться, а освіта та відбудова – обов’язково будуть. Треба готуватися до цього вже зараз", – зазначила Наталія Гончаренко, керівниця Ветеранського Кластеру України, цитуючи відому думку про неминучість миру й розвитку.
Як лідер ветеранської організації, вона наголошує на необхідності інвестувати у знання ветеранів вже сьогодні. Наталія додала, що вступна кампанія триває, і ті, хто прагне здобути освіту магістра на бюджетній основі, ще мають шанс подати документи – держава та партнери забезпечують для ветеранів окремі можливості фінансування навчання. Зусиллями Ветеранського Кластеру та КНУБА, за підтримки бізнес-партнерів, уже започатковано програму спеціальних стипендій для ветеранів та їхніх родин.
Першим благодійником цієї ініціативи стала компанія Axor Industry. На недавньому заході, присвяченому запуску програми реінтеграції Re:Veterans Platform , заступниця директора з маркетингу Axor Олена Крекніна презентувала програму співпраці роботодавців щодо стажування та працевлаштування ветеранів. Як представник стейкхолдерів, Олена з наступного навчального року готується викладати в університеті, щоб безпосередньо передавати свій досвід ветеранам-студентам.
Світові приклади показують: інвестуючи в освіту ветеранів сьогодні, суспільство отримує не тільки соціально захищених героїв, але й нових професіоналів, менеджерів і новаторів, які здатні розвивати економіку.
"Ветерани – це не лише сила, що захищає, а й сила, що будує", підкреслюють в компанії Axor, яка підтримує ветеранські ініціативи. Головне завдання – допомогти захисникам реалізувати свій потенціал у мирному житті. В Україні ця філософія вже втілюється через програми перекваліфікації, партнерства з бізнесом і підтримку підприємництва серед колишніх військових. Адже кожен працевлаштований ветеран або успішний ветеранський бізнес – це не тільки особиста перемога воїна, але й внесок у стійкий розвиток та відновлення країни.
Нагадаємо: Інститут ветеранів «Архітектура Стійкості»відкриває можливості для:
✅ Безоплатне навчання* за понад 30 спеціальностями та >100 освітніх програм
✅ Перенавчання, курси, друга вища, магістратура та аспірантура
✅ Психологічна підтримка та реабілітація
✅ Участь у проєктах з відновлення України
✅ Партнерські програми з роботодавцями (Axor, Barks, Google, Microsoft, Cisco та ін.)
🎯 Формати навчання: денна, заочна, онлайн.
🎓 Працюємо з громадами по всій Україні.
📍 Індивідуальний супровід від вступу — до працевлаштування.
💡 Запрошуємо всіх бажаючих на онлайн або офлайн-зустрічі з нашою командою. Ми розповімо:
▪ як подати заяву
▪ які пільги мають ветерани та їх діти
▪ як отримати компенсацію за навчання
▪ які освітні програми найбільш актуальні для відбудови
Деталі програм:
👉 www.Veterano.info
📩 Напиши нам або залиш заявку на сайті:
📞 +38 073 94 96 179
📞 +38 050 22 35 182
📞 +38 067 49 81 098
📩 center@uvc.in.net
📩 veterano@knuba.edu.ua
📞 Керівник: Артем Гончаренко – +38 073 177 72 73
Разом будуємо майбутнє. Почни з освіти вже сьогодні!
Університети партнери-учасники:
• Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА)
• Національний університет фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ) — ключова установа, на базі якої створено навчально-реабілітаційний центр для ветеранів.
• Західноукраїнський національний університет
• Національний університет “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка”
• Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
• Національний університет біоресурсів і природокористування України
• Дрогобицький національний педагогічний університет
• Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя
*Під «безоплатним навчанням» мається на увазі участь у державних програмах компенсації, грантах, стипендіях і підтримці від роботодавців.
Важливо: вступ під час базової вступної кампанії в стандартних термінах.
Останні новини
