Двигун не глушити: порада патрульного, яка допоможе уникнути зайвих питань

Більшість водіїв одразу глушать двигун автомобіля, коли їх під час руху зупиняє поліцейський патруль. Однак саме така реакція подібна може викликати у правоохоронців підозру, пише «Главком» з посиланням на ресурс «Твоя машина».
Патрульний інспектор з 8-річним досвідом пояснив, чому варто утриматись від вимкнення мотора. За його словами, двигун, який залишається працювати сигналізує, що водій не хвилюється, а просто чекає дозволу їхати далі. І це може скоротити час спілкування.
«Коли машина заведена, в мене менше питань. Водій не нервує, не намагається щось приховати. Це важливо», – каже поліцейський.
Інша причина – спроба обману, адже дехто спеціально глушить авто, щоб приховати проблеми. Наприклад, іконки несправностей на панелі приладів – гальма, подушки безпеки, або індикатор Check Engine, який сигналізує про проблеми у двигуні або його системах. Вони зникають після вимкнення запалювання, а їхня наявність могла б бути підставою для штрафу або евакуації авто.
«Таке трапляється часто. Особливо з тими, у кого горить половина панелі. Глушать одразу, і роблять вигляд, що так і треба», – додає інспектор.
Отже, коли зупиняє поліція – краще не вимикайте двигун. І хоча це дрібниця, але вона впливає на ставлення інспектора до водія і може позбавити більш ретельної перевірки.
Нагадаємо, у Рівному водійка втекла з місця скоєння ДТП, а пізніше чоловік з ознаками сп'яніння сів за кермо, щоб її забрати з поліції. Патрульні одразу його зупинили та запропонували пройти огляд за допомогою алкотестера. Чоловік відмовився, але протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП і постанову за ч. 1 ст. 126 КУпАП все одно отримав.
У Вінниці поліція покарала водія, який дозволяв пасажирам вилазити у вікна під час руху авто.
Останні новини
