Чистота та комфорт: топ речей у спальні, що варто регулярно оновлювати
espreso.tv
Sun, 20 Jul 2025 20:01:00 +0300

Значна частина речей, які нас оточують у спальній кімнаті, з часом потребують більш глибокого очищення та навіть оновлення. Після місяців або років служби вони можуть втрачати свої початкові властивості, що впливає на їх ефективність та безпеку. Йдеться як про предмети інтер'єру, що створюють затишок, так і про речі, які використовуються в повсякденному житті. Більшість людей навіть не замислюються над тим, що деякі з цих предметів варто змінювати частіше, ніж здається на перший погляд. Ковдра та подушка Постільна білизна захищає подушки, ковдри, а також матрац від надмірного забруднення та зношування, зменшуючи потребу в частому очищенні цих предметів. Проте це зовсім не означає, що речі для сну можна використовувати десятиліттями. Із часом подушка та ковдра стають сховищем, де накопичується пил, відмерлі клітини, мікроорганізми та алергени. Тому, щоб забезпечити гігієнічність спального місця, а також комфортний сон, подушки радять змінювати один раз на 2-3 роки, а ковдри – раз на 5-10 років. Не варто забувати про догляд за цими спальними речами. Так пухово-пір'яні подушки та ковдри потребують прання щонайменше двічі на рік. У них дуже часто заводяться пилові кліщі, які можуть нанести шкоду людському організму.
Спальня, фото: freepikМатрацЯкісний та комфортний сон може забезпечити гарний матрац. Щоб він слугував довго, варто дотримуватися правильного догляду, зокрема, перевертати його щосезону. Експерти також радять використовувати захисний наматрацник та перед заміною постільної білизни прибирати поверхню пилососом. Крім того, варто щороку проводити професійне очищення матрацу. Такі прості дії допоможуть продовжити його службу, а також збережуть гігієнічність та форму виробу. КилимКилими виконують не лише естетичну функцію, вони забезпечують тепло- та звукоізоляцію, створюють комфорт під час ходьби чи просто відпочинку в кімнаті. Крім того, вони наповнюють інтер'єр затишком, роблячи приміщення візуально більш приємним та стильним. Однак килими збирають дуже багато пилу та бруду, тому їх рекомендують прибирати за допомогою пилососу щонайменше двічі на тиждень. А проводити більш глибоке очищення з використанням спеціальних мийних засобів, бажано один раз на три місяці. Якщо у вас є діти чи домашні тварини, тоді частоту такого прибирання варто збільшити до одного разу кожні два місяці. Вам може здаватись, що килим візуально виглядає чистим, але ви будете здивовані тим, скільки насправді бруду приховує ворс.
Очищення килиму, фото: freepikШтори та тканинні ролетиДосить складно доглядати за шторами, адже їх прання, а потім і прасування, забирає багато часу та сил. Тому більшість господинь беруться до цієї справи лише двічі на рік, коли проводять генеральне прибирання оселі. Якщо ви живете в районі з жвавим трафіком або поруч є великі підприємства, тоді прати штори варто частіше – орієнтовно кожні 3-4 місяці. Щоб повністю позбутися мікробів, після прання тканину варто додатково обробити парою. Очистити тканні ролети можна не знімаючи з вікна, для цього їх потрібно максимально розгорнути та спочатку ретельно протерти сухою ганчіркою. Потім можна використовувати миючий пилосос із спеціальною насадкою або просто використати губку та мийний розчин. Обов'язково дайте чистій тканині добре висохнути у розгорнутому вигляді. Джерела: РБК-Україна, Gazeta.ua


Останні новини
