Цей ягідний кущ обожнюють садівники: як висаджувати та доглядати за жимолостю
espreso.tv
Sat, 19 Jul 2025 21:05:00 +0300

Ягоди жимолості їстівної зовні дещо нагадують лохину, але мають видовжену форму. Вони одними з перших у сезоні дозрівають, адже є сорти, в яких плоди збирають уже в травні. Ці чагарники цінують за невибагливість та стійкість до різних погодних умов. Жимолость на смак зазвичай не сильно солодка та має збалансовану кислинку. Цікаво й те, що не всі садівники вирощують рослину задля поживних ягід. Нині існують високорослі види, які можуть досягати 4-5 метрів у висоту, тому їх використовують для створення живих огорож. Тож кожен зможе знайти жимолость на свій смак – як для ласування ягодами, так і для декоративного оформлення ділянки. Як обрати саджанці жимолостіЯкщо ви обираєте жимолость для посадки на власній ділянці, тоді віддайте перевагу саджанцям із закритою кореневою системою. Це допоможе рослинам легше адаптуватися на новому місці, краще зростати та швидше почати плодоносити. Якщо придбати дворічні або трирічні саджанці, тоді є висока вірогідність, що вони зможуть давати плоди вже на наступний рік після висадження. Хоча жимолость можна розмножити насінням, експерти не радять вдаватися до цього самостійно, адже цей процес дуже трудомісткий та вимагає певного досвіду. Крім того, купуючи саджанці, зверніть увагу на ще один важливий момент. Для гарного плодоношення варто висаджувати поряд щонайменше два різні сорти жимолості, але краще навіть три. Це необхідно для правильного запилення рослин.
Жимолость, фото: YouTube @УкраїнськийАгрономОсобливості висаджування жимолостіВважається, що жимолость – невибаглива та міцна рослина, що зазвичай не потерпає від хвороб та шкідників. Кущі можна висаджувати на сонячних ділянках або у півтіні, але для гарного врожаю варто все ж обрати сонячне місце. Легкі та родючі ґрунти із рН 5,5-6,5 – ідеально підходять для цього чагарнику. Крім того, рослина полюбляє помірне зволоження, але не терпить застою води та сильних вітрів. Коли садити жимолостьНайкращий період для висаджування жимолості – це весна та осінь. Проте обов'язково звертайте увагу на температуру: якщо на вулиці навіть невеликий мороз, тоді від висаджування кущів варто утриматись.Як правильно садити жимолостьСпочатку підготуйте посадкову яму – вона повинна бути щонайменше в півтора раза більшою за кореневу систему саджанця. Додайте до лунки універсальний садовий субстрат, злегка розтрусіть кореневу кульку та прикопайте саджанець. Рослини необхідно висаджувати на відстані приблизно метр-півтора один від одного, оскільки вони досить сильно розростаються. Проте якщо у вас високорослі сорти, тоді краще збільшити відстань до двох метрів та більше.
Жимолость, фото: yaskravaklumba.com.uaЖимолость: догляд та підживленняСадівники не радять обрізати жимолость після висаджування, адже це може досить сильно сповільнити її розвиток і відтермінувати початок плодоношення. Зазвичай основну обрізку проводять восени, але роблять це досить обережно, видаляючи лише сухі гілки та пагони, які ростуть всередину крони. Перше підживлення азотними добривами проводять весною, коли починає танути сніг, а трохи пізніше вносять органіку. Пам'ятайте також про те, що коренева система жимолості доходить майже до поверхні ґрунту, тому не варто надмірного розпушувати землю. Рослина відмінно переносить мороз, але у спеку не забувайте поливати кущі. Джерела: Agrolook, Greensad, Zaxid.net, Яскрава Клумба


Останні новини
