Платіжки зменшать, але пощастить не всім: для кого і яка послуга подешевшає

У Києві почали робити кроки для зменшення витрат мешканців багатоквартирних будинків на комунальні послуги.
Йдеться про встановлення чи заміну будинкових лічильників тепла, яких роками не було в окремих будинках. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.
За словами експерта, у переліку на оновлення лише близько сотні будинків, де планують відновити облік споживання тепла. Такий крок потенційно дозволить мешканцям платити менше, адже без лічильника нарахування здійснюється за загальними нормативами, які часто значно перевищують реальне споживання.
За оцінками Попенка, у 2019-2020 роках щонайменше 400 будинків залишалися без обліку через несправні або викрадені прилади. Тож жителі роками переплачували за опалення.
Ситуація залишається критичною. У столиці понад 2500 багатоповерхівок досі не мають лічильників на тепло. З нинішніми темпами знадобиться щонайменше вісім років, щоб забезпечити облік у кожному будинку. Загальна сума, потрібна для реалізації цього проєкту, оцінюється близько 500 мільйонів гривень.
Водночас, як зазначає Попенко, на інші статті видатків, зокрема підтримку депутатської діяльності, міська влада планує витратити значно більше — до 2 мільярдів гривень.
Раніше портал Знай повідомляв, помилки в платіжках за світло: як формується сума і у кого вимагати перерахунку.
Також наш портал інформував, обман у кожній платіжці: українці в рази переплачують за комунальні послуги.
Крім того, ми писали, платіжки залишать без грошей на їжу: в Україні оновили частину комунальних тарифів.
Останні новини
