UA
  • Новини
  • Відео
  • Популярні
  • Пошук
  • Програми
download white apps
Завантажити

Капітуляція? Про «перемовний трек» з Росією і завдання Умєрову

glavcom.ua
Sat, 19 Jul 2025 11:50:00 +0300
Капітуляція? Про «перемовний трек» з Росією і завдання Умєрову

18 липня 2025 року Президент Володимир Зеленський своїм указом призначив ексміністра оборони Рустема Умєрова секретарем Ради національної безпеки і оборони України. Одне із завдання, поставлених новому очільнику РНБО, – активізувати «перемовний трек» з Росією: «Зараз триває виконання домовленостей другої зустрічі в Стамбулі. Потрібно більше динаміки в цьому процесі».

Не зовсім зрозуміло, як саме «виконуються домовленості» і як «досягти більше динаміки в цьому процесі».

3 червня міністр закордонних справ України Андрій Сибіга за підсумками другої зустрічі у Стамбулі зрезюмував: «Росія не відреагувала на наш документ, в якому викладено бачення України щодо завершення війни. Ми надіслали його заздалегідь до зустрічі. Під час зустрічі наша делегація запитала росіян, які їхні міркування. Вони не надали жодної відповіді. Ні під час зустрічі, ні після неї». І далі: «Кожен день мовчання з їхнього боку доводить їхнє бажання продовжувати війну».

Саме так. Путін жодним чином не демонструє бажання припинити війну. Війна Путіну вигідна. Режим, економіка, суспільство ерефії налаштовані мілітарно. Якщо війна закінчиться, в Путіна виникнуть проблеми. Як зовнішні, так і внутрішні.

Жодні перетракції на кшталт стамбульських нинішню російсько-українську війну не припинять. Перемовини з Путіним містять в собі згоду української сторони на визнання поразки. Домовлятися з рашистами в нинішній ситуації можна хіба про обмін полоненими і тілами загиблих воїнів, не афішуючи подробиць компромісів. Карт-бланш на дипломатичний контакт з ворогом може мати лише СЗР.

Проблему укладення миру між ворогуючими сторонами спробував сформулювати Авраам Лінкольн в інавгураційній промові 4 березня 1861 року: «Припустимо, ви вступаєте у війну, але ви не можете воювати вічно, і тоді, після того як обидві сторони зазнали численних втрат і жодна з них не досягла успіху, ви припиняєте військові дії, і перед вами знову постає все те ж старе питання: на яких умовах будувати взаємовідносини».

Як бачимо, питання залишилось без відповіді. Карл фон Клаузевіц теж не зумів запропонувати щось конкретне: «У війнах, де ні та, ні та сторона не в змозі остаточно позбавити свого противника можливості чинити спротив, мотиви до укладення миру в обох сторін то зростають, то зменшуються, залежно вид оцінки ймовірності майбутніх успіхів та необхідної витрати зусиль».

Згадаймо доволі повчальний епізод з історії дипломатичних перемовин. У збірнику «1941 год» (Москва, 1998. Т. 2. С. 487–490) вміщена пояснювальна записка керівника совєтських закордонних диверсійних спецслужб Павла Судоплатова до Ради міністрів СССР від 7 серпня 1953 року. Він розповів, що 25–27 червня 1941 року був викликаний до службового кабінету колишнього тоді народного комісара внутрішніх справ СССР Берії, який повідомив, що є рішення совєтського уряду, згідно з яким треба неофіційним шляхом з'ясувати, за яких умов Німеччина погодиться припинити війну проти СССР і призупинить наступ німецько-фашистських військ. Судоплатову було наказано зустрітися з болгарським послом у СССР Стаменовим, який, за відомостями НКВД СССР, мав зв'язки з німцями, та поставити у розмові чотири запитання: 1. Чому Німеччина, порушивши пакт про ненапад, розпочала війну проти СРСР; 2. Що Німеччину влаштувало б, на яких умовах Німеччина згодна припинити війну, що потрібно припинення війни; 3. Чи влаштує німців передача Німеччині таких радянських земель, як Прибалтика, Україна, Бессарабія, Буковина, Карельський перешийок; 4. Якщо ні, то на які території Німеччина додатково претендує.

Слід зазначити, що упродовж війни між нацистською Німеччиною і сталінським Совєтським Союзом у нейтральній Швеції, під дахом дипломатичного представництва СССР підтримувалась сепаратні контакти.

«В одному з повідомлень повіреного у справах США у Фінляндії йшлося про таємні переговори у Швеції наприкінці квітня 1943 р. між послом СРСР А. Коллонтай та німецьким дипломатом Томпсоном. Відповідно до цієї інформації, переговори розпочалися 18 квітня, тривали кілька днів і торкалися питань «створення автономної Української держави як буфера між СРСР та Німеччиною», «досягнення сепаратного миру між двома державами й передання Балтійських республік Росії».<…> Цілком можливо, що саме українська проблема стала каменем спотикання в питанні про укладання радянсько-німецького миру й не дала змоги сторонам дійти компромісу. <…> Попри всі перипетії, контакти в Стокгольмі між радянськими й німецькими представниками не припинялися й надалі. Так, влітку 1943 р. у столиці Швеції з’явився високий радянський дипломат А. Александров, який невдовзі взяв участь у новому турі радянсько-німецьких контактів. У вересні 1943 р. до Стокгольму з цією ж метою прибув заступник наркома внутрішніх справ СРСР, колишній посол Радянського Союзу в Німеччині В. Деканозов. За пізнішими визнаннями німців, «стокгольмські переговори» перервав Гітлер». (Гриневич В. Гітлер і Сталін у пошуках сепаратного миру).

Не забуваймо класиків. «У війні чимало шляхів веде до мети, причому не в кожному окремому випадку є потреба знищувати противника. Знищення ворожих збройних сил, завоювання провінцій противника, тимчасова їх окупація з метою використання їхніх коштів, підприємства, безпосередньо орієнтовані на політичний тиск, нарешті, пасивне вичікування ударів ворога – усе це засоби, кожен із яких, залежно від особливостей конкретної обстановки, може бути застосований із метою зламати волю противника» (Карл фон Клаузевіц).

Від часу закінчення Другої світової війни ерефія, як держава-спадкоємиця СССР, та Японія досі не підписали мирний договір через суперечку щодо належності Курильських островів. 28 лютого 2022 року під час дебатів в японському парламенті директор департаменту Європи МЗС Японії Хідекі Уяма заявив, що Росія окупувала південну частину Курильської гряди, що суперечить міжнародному праву, як і напад на Україну.

Росіяни різними способами прагнуть натиснути на українське суспільство, щоб воно погодилось на капітуляцію. Технічні погодження щодо вироблення так званих умов мирних перемовин – це вироблення умов капітуляції. Почесної, під примусом тощо. Будь-який переговорний контакт з ворогом, який перебуває на окупованій території і погодження з ним умов припинення бойових дій, – це погодження умов капітуляції.

Тому активізація «перемовного треку» з ерефією може містити для Української держави загрози. Явні і приховані. Тож пильнуймося.

P. S.

Прессекретар Путіна прокоментував слова Володимира Зеленського про потребу активізації переговорного треку: «Це позитивний сигнал. І тут ми абсолютно згодні: дійсно, ми теж є прихильниками того, щоб додати динаміки переговорному процесу».

За спотвореною логікою путінського лакея, невгавне бомбардування мирних українських міст є складовою втаємниченого «переговорного процесу»?

Взагалі кажучи, «переговорним треком» з росіянами, чиї війська знаходяться на території України, не може займатися ні МЗС, ні тим паче РНБО. Бо тут, як не крути, вигулькує 111-та стаття КК. Сепаратний мир – це завуальована капітуляція одного з противників.

Читати повністю

Останні новини

Азербайджан готує міжнародний позов проти РФ через аварію літака AZAL
Азербайджан готує міжнародний позов проти РФ через аварію літака AZAL
Азербайджан готуться до подання позову проти Росії у звязку з катастрофою літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines AZAL, повідомля Report у суботу, липня, з посиланням на заяву президент...
ua.korrespondent.net
Sun, 20 Jul 2025 00:51:00 +0300
Усик нокаутував Дюбуа та став абсолютним чемпіоном світу
Усик нокаутував Дюбуа та став абсолютним чемпіоном світу
Олександр Усик здобув перемогу нокаутом у бою-реванші проти Даніеля Дюбуа, який відбувся на стадіоні laquoВембліraquo в Лондоні. Подинок став центральною подію боксерського вечора та мав стат...
glavcom.ua
Sun, 20 Jul 2025 00:44:00 +0300
Усик нокаутував Дюбуа в бою за титул абсолютного чемпіона світу
Усик нокаутував Дюбуа в бою за титул абсолютного чемпіона світу
Про це повідомляDAZN Boxing.Олександр Усик та Даніель Дюбуа зустрічалися у Лондоні на стадіоні Вемблі у подинку за звання абсолютного чемпіона світу в надважкій вазі. Українець володів титула...
espreso.tv
Sun, 20 Jul 2025 00:39:00 +0300
Усик переміг Дюбуа і став абсолютним чемпіоном світу: як пройшов бій століття
Усик переміг Дюбуа і став абсолютним чемпіоном світу: як пройшов бій століття
Олександр Усик переміг Даніеля Дюбуа у напруженому видовищному бою-реванші на переповненому вщент Вемблі. Українець став першим абсолютним чемпіоном світу у надважкій вазі у чотирипоясну еру, заб...
www.rbc.ua
Sun, 20 Jul 2025 00:37:55 +0300
Росія заявляє про збиття 40 "українських безпілотників" у семи регіонах впродовж вечора
Росія заявляє про збиття 40 "українських безпілотників" у семи регіонах впродовж вечора
Міноборони Росії стверджу, що ввечері липня російська протиповітряна оборона нібито перехопила й знищила українських безпілотників над територію РФ. Під ударом опинилися сім регіонів, вкл...
www.pravda.com.ua
Sun, 20 Jul 2025 00:27:08 +0300
Азербайджан готує міжнародний позов проти росії через катастрофу літака AZAL – Алієв
Азербайджан готує міжнародний позов проти росії через катастрофу літака AZAL – Алієв
Президент Азербайджану Ільхам Алів заявив, що країна готуться подати міжнародний позов проти росії через катастрофу азербайджанського літака. Про це повідомля Minval.az, переда laquoГлавкомr...
glavcom.ua
Sun, 20 Jul 2025 00:27:00 +0300
Як створити прохолоду в кімнаті без кондиціонера
Як створити прохолоду в кімнаті без кондиціонера
За допомогою простих хитрощів зі звичайною водою ви зможете знизити температуру в приміщенні без кондиціонера.
tsn.ua
Sun, 20 Jul 2025 00:25:00 +0300
Шлях Грузії до ЄС зупинено - Європарламент
Шлях Грузії до ЄС зупинено - Європарламент
вропейський парламент заявив про невизнання чинного уряду Грузії, що фактично призупинило її інтеграцію в С. Згідно з заявою, опублікованою липня на офіційній сторінці вропарламенту на пл...
ua.korrespondent.net
Sun, 20 Jul 2025 00:25:00 +0300
Сьогодні День пророка Іллі: історія свята, традиції, значення імені, заборони та привітання
Сьогодні День пророка Іллі: історія свята, традиції, значення імені, заборони та привітання
Сьогодні, липня, віряни відзначають Ільїн день ndash свято на честь старозавітного пророка Іллі. Кожен рік память пророка Іллі відзначаться в один і той же день.У словrsquoян пророк Ілля ...
glavcom.ua
Sun, 20 Jul 2025 00:23:00 +0300
Відпочинок обернувся катастрофою: у В’єтнамі екскурсійне судно затонуло зі 53 людьми на борту
Відпочинок обернувся катастрофою: у В’єтнамі екскурсійне судно затонуло зі 53 людьми на борту
У затоці Халонг у Втнамі під час шторму затонуло екскурсійне судно з десятками людей на борту. Тривають масштабні пошуково-рятувальні роботи.Про це повідомля РБК-Україна з посиланням на CNN.У ...
www.rbc.ua
Sun, 20 Jul 2025 00:22:07 +0300
додати ще новини більше новин

Топ-новини

Царьов поскаржився на занепад Донецька: місто троянд перетворилося на «місто пакетів в унітазі»
Царьов поскаржився на занепад Донецька: місто троянд перетворилося на «місто пакетів в унітазі»
ТЦК влаштували пастку на водіїв: озирнутись не встигнете, як відберуть права - як захиститись
ЗМІ дізналися про зміни у поставці Patriot Україні
У Китаї відреагували на санкції ЄС проти РФ
Чому червона риба в українських магазинах - це гроші на вітер: пояснюємо просто
Росія запустила по Україні хвилю ракет: що відомо наразі
Зовсім українців за дурнів держать: чиновники і депутати декларують люксові авто за копійки
Усик звернувся до українців перед боєм з Дюбуа — відео
Стало відомо, чим РФ атакувла Україну 19 липня: під атакою опинився Павлоград
У Путіна відповіли, чи планує він зустріч із Трампом і Сі Цзіньпіном
  • Про нас
  • Контакти
  • Правила користування
  • Програми