Північна Корея заборонила іноземцям відвідувати курорт після візиту Лаврова

Влада Північної Кореї призупинила доступ іноземців до нещодавно відкритого пляжного курорту на східному узбережжі країни. Причиною може бути обіцянка глави МРЗ РФ Сергія Лаврова збільшити потік туристів до країни.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
Національне управління туризму КНДР повідомило, що курортна зона Вонсан-Кальма, яка почала роботу цього місяця, тимчасово не приймає іноземних гостей.
Причини обмеження доступу іноземців залишаються незрозумілими, але вони співпали з нещодавнім візитом до країни міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Під час зустрічі зі своїм колегою він заявив, що Росія зробить "усе можливе" для розширення потоку російських туристів до Північної Кореї.
Водночас, деякі аналітики припускають, що причиною недопуску туристів може бути незавершене будівництво об'єкту.
"Курорт без сумніву відкритий, але він ще не зовсім готовий. Одна з найбільших будівель на курорті, готель поблизу готелю Кальмаегі, здається, не використовується. Поблизу спостерігається мінімальна активність, а басейн на даху досі не заповнений водою", - зазначили в аналітичній програмі 38 North при Центрі Стімсона з посиланням на супутникові знімки.
Вигідний фінансовий проєктПляжний курорт Вонсан-Кальма - один з улюблених проєктів лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. Він має приватну резиденцію на узбережжі та часто особисто відвідував будівельний майданчик для контролю за виконанням робіт.
За даними державних ЗМІ, курорт вміщує близько 7000 гостьових номерів. На його території розміщені розкішні готелі та приватні вілли, відкритий аквапарк і аеропорт.
У Bloomberg зазначили, що туризм є ключовим джерелом доходів для режиму Кім Чен Ина, який перебуває під санкціями. З моменту пом'якшення прикордонних обмежень, пов'язаних з пандемією, країна дозволяє в’їзд лише невеликій кількості туристів з Росії.
Північнокорейська влада ретельно контролює перебування іноземців, які зазвичай зупиняються у спеціально відведених для них місцях і мають обмеження на пересування територією країни.
Президент Дональд Трамп також пропонував план забудови прибережної нерухомості в обмін на зобов’язання Північної Кореї щодо денуклеаризації. Це сталося під час першої зустрічі Трампа з Кімом у 2018 році.
Однак така "нерухомісна дипломатія" не принесла суттєвих результатів: лідери зустрічалися особисто тричі, але переговори не дозволили Кіму згорнути свою ядерну програму.
Згодом Північна Корея відкинула ідею нових переговорів зі США і стала ключовим союзником російського диктатора Володимира Путіна, підтримуючи його війну проти України.
Допомога КНДР у війні Росії проти УкраїниНагадаємо, за даними розвідки, Пхеньян надсилає Росії близько половини боєприпасів для ведення війни проти України.
Країна-агресорка вже могла отримати від Північної Кореї понад 12 млн снарядів.
За даними ЗМІ, влада КНДР може надіслати Росії ще 30 тисяч військових для війни проти України.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
