Найменший Кабмін. Уряд Свириденко

В Україні новий прем’єр-міністр – Юлія Свириденко. І новий склад уряду. Ну скоріше формально новий, бо в ньому зберегли свої місця багато міністрів, і навіть буде присутній колишній прем’єр Денис Шмигаль, правда вже в іншій ролі.
Міністерська чехарда
Станом на четвер до його складу входять 16 осіб, вакантною залишається посада міністра культури. 17 членів уряду – це рекорд, менше не було ніколи. Для порівняння — кабмін Віктора Януковича в якийсь момент складався з 27 членів.
В оновлений уряд увійдуть: Михайло Федоров — перший віце-прем’єр — міністр цифрової трансформації; Олексій Кулеба — віце-прем’єр — міністр розвитку інфраструктури і територій; Тарас Качка — віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції; Матвій Бідний — міністр молоді та спорту; Герман Галущенко — міністр юстиції; Світлана Гринчук — міністр енергетики; Денис Улютин — міністр соцполітики, сім’ї та єдності України; Наталія Калмикова — міністр ветеранів; Ігор Клименко — міністр внутрішніх справ; Оксен Лисовой — міністр освіти і науки; Віктор Ляшко — міністр охорони здоров’я; Сергій Марченко — міністр фінансів; Олексій Соболев — міністр економіки, навколишнього середовища та сільського господарства.
Також депутати затвердили вже екс-прем’єра Дениса Шмигаля на посаду міністра оборони, Андрія Сибігу повторно призначили міністром закордонних справ.
Тобто одразу 8 міністрів зберегли свої посади.
Міністерства стратегічних галузей промисловості більше не буде, його приєднують до Міноборони. Ліквідація Міністерства національної єдності та приєднання його до Міністерства соціальної політики стало завершенням гучного скандалу навколо його голови Олексія Чернишова. Над тим, що міністр, відповідальний за повернення українців на батьківщину, сам не поспішає повертатися з закордонного відрядження додому, де проти нього порушили кримінальну справу, не сміявся лише ледачий.
Створюється нове мегаміністерство, яке об’єднає в собі Мінекономіки, Мінсільгосп і Мінекології. Фінансовий експерт Сергій Фурса називає голову нового міністерства Олексія Соболева “ймовірно, найсильнішим міністром економіки за всю історію України”, і завдання перед ним стоятимуть, ймовірно, найскладніші теж за всю історію України.
Герман Галущенко змінив крісло міністра енергетики на посаду міністра юстиції. Четверо новоспечених міністрів до сьогоднішнього дня працювали заступниками міністрів.
Друга Юля
39-річна Юлія Свириденко стала другою жінкою-прем’єром незалежної України після Юлії Тимошенко. Коли уряд очолила Тимошенко, у неї за плечима вже було керівництво бізнес-імперією, величезний політичний досвід і публічні президентські амбіції. Свириденко в цьому відношенні — її повна протилежність.
Свій шлях до посади прем’єр-міністра Свириденко почала на Чернігівщині, звідки вона родом. Її батько був головою Чернігівського територіального відділення Антимонопольного комітету України, а мати працювала в апараті обласної ради.
У 2015−2017 роках Свириденко очолювала Департамент економічного розвитку Чернігівської ОВА, також була радницею голови Чернігівської ОВА Валерія Куліча. Невдало балотувалася до Чернігівської міської ради від Блоку Петра Порошенка як беспартійна. У липні-листопаді 2018 року виконувала обов’язки голови Чернігівської ОВА.
З вересня 2019 року Юлія Свириденко почала працювати в українському Кабміні на посаді заступника міністра економіки.
У грудні 2020 — листопаді 2021 обіймала посаду заступника глави Офісу президента Андрія Єрмака з економічних питань. З листопада 2021 року працювала першим віце-прем’єром - міністром економіки України. Представляючи кандидатуру Юлії Свириденко на посаду прем’єр-міністра у Раді, президент Володимир Зеленський подякував їй “за ефективну роботу програм підтримки українського виробництва та українського підприємництва”. “Цей досвід роботи Юлії заради нашої української стійкості і нашого економічного зростання має бути продовжений і масштабований як ключове завдання українського уряду”, — додав він.
Останні новини
