Нова хвиля допомоги Україні: Трамп реалізує тактику виснаження рф – Снєгирьов (Відео)
Днями Президент США Дональд Трамп на авіабазі Ендрюс заявив, що ракети-перехоплювачі для систем ППО Patriot вже надходять до України.
"Їх вже відправляють. Вони надходять з Німеччини, а потім Німеччина їх поповнює. І в усіх випадках Сполучені Штати отримують повне відшкодування.", – заявив американський президент.
Крім того США нададуть Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot. За словами Трампа, США передадуть їх через механізм, за яким європейські союзники оплатять закупівлю і відправлення, а США натомість поповнять їхні резерви. Йдеться про 17 батарей, які можуть бути передані "дуже скоро".
Розширений характер військово-технічної підтримки України з боку США відбувається на тлі публікацій у західних ЗМІ щодо нібито припинення військової допомоги Україні.
На мою думку, ці публікації стали предметом масштабної інформаційно-психологічної операції російських спецслужб, спрямованої як на українське суспільство, так і на західних союзників напередодні телефонної розмови Трампа з путіним. Це – так звані активні операції противника в інформаційному просторі з метою формування негативної громадської думки. Саме для цього на широкий загал розповсюджували тезу про начебто припинення США військово-технічної допомоги Україні. Примітно, що вкид інформації відбувається на шпальтах видання Politico, яке раніше неодноразово висвітлювало інформацію контраверсійного характеру з посиланням на анонімні джерела. На жаль, цю інформацію, підхопило багато медіа, навіть не перевіривши.
На четвертому році війни нам треба засвоїти: якщо у серйозних військово-політичних речах ідеться про "поінформовані", але не названі джерела, то ця інформація, скоріш за все, однозначно належить до розряду ІПСО, яка започаткована спецслужбами рф.
Головна мета цього вкиду була очевидною: створення інформаційного тиску на українське керівництво. Водночас, першими, хто коментував цей вкид, були саме російські високопосадовці. А це — вже друга ознака того, що повідомлення є російською інформаційно-психологічною спеціальною операцією.
Також варто зазначити, що ця ІПСО готувалася заздалегідь. Адже достатньо згадати, що за день до цього через медіа тиражувалася інформація про те, що Київ стане найнебезпечнішим містом в Україні через начебто знекровлення Сил протиповітряної оборони.
Ще одним моментом, який вказує, що за цим стоять російські спецслужби, є потужний комбінований повітряний удар по українській столиці як центру ухвалення рішень, завданий країною-агресоркою 4 липня. Водночас усе відбувалося як підтвердження слів російського диктатора про те, що він "зупинятися не буде".
Натомість, так зване "призупинення" допомоги з боку США спростоване фактом поставок американських систем ППО, ракет Patriot, винищувачів F-16 та танків Abrams. Після передостанньої розмови Трампа з російським диктатором США різко активізували процеси реекспорту озброєння з країн НАТО.
Наразі питання постачання військової номенклатури вирішується, зокрема, за рахунок наших європейських партнерів. Утім без згоди США жодна одиниця зброї, яка вироблена в цій державі, не може зрушити з місця на користь інших країн.
Зауважу, реекспорт допускається, якщо третя країна залучена до збройного конфлікту і користується своїм правом на самооборону, закріпленим у міжнародному праві, й Рада безпеки ООН встановила порушення заборони на застосування сили згідно з міжнародним правом відповідно до Статуту ООН.
У нашому випадку мовиться про передачу озброєння американського виробництва, що раніше не дозволяла адміністрація Байдена.
Так, наприклад, Австралія ще у жовтні 2024 року, за каденції президента Байдена, обіцяла передати Україні як військову допомогу 49 танків M1A1 Abrams. І тільки за часів каденції Трампа це питання зрушило з метвої точки.
За інформацією генерал-майора Крістіана Фройдінга, який очолює Спеціальний штаб з питань України при німецькому оборонному відомстві, Україна отримала додаткову сотню зенітних ракет до систем Patriot американського виробництва, які були обіцяні Німеччиною.
Для розуміння обсягів військової допомоги з боку Німеччини наведу поточні темпи виробництва ракет до Patriot на рік: 240 одиниць GEM-T на потужностях Raytheon та 550 MSE на протяжностях Lockheed Martin.
Норвегія оголосила про передачу Україні систем ППО NASAMS. Крім того, Норвегія буде сприятиме виробництву ракет для NASAMS в Україні.
"Норвезька система NASAMS щодня рятує життя в Україні і відіграє вирішальну роль у захисті критичної інфраструктури. Саме тому для Уряду Норвегії важливо фінансувати розробку дешевших ракет для системи NASAMS в Україні", – зазначив міністр оборони Норвегії.
Підкріпленням цих слів стало підписання Меморандуму про співпрацю між Kongsberg Defence & Aerospace та одним з українських підприємств щодо розробки та виробництва таких ракет протиповітряної оборони в Україні.
Бельгія заявила, що буде намагатися поставити Україні F-16 навіть раніше встановленого терміну. Хоча раніше прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер повідомляв про те, що передача Україні винищувачів F-16 затримається до наступного року через затримку постачання із США літаків F-35, які мали їх замінити.
Італія, яка раніше заперечувала наявність зброї для передачі Україні, несподівано заявила, що планує передати Україні 400 бронетранспортерів M113 у рамках чергового пакету військової допомоги. Але головне – передає зенітно-ракетний комплекс SAMP/T – європейський аналог американського Patriot.
Крім того, міністр оборони ФРН під час нещодавнього візиту в Україну заявив, що Німеччина вже передбачила фінансування у 7 млрд євро на допомогу Україні цього року і планує додатково виділити ще 1,9 млрд євро. За його словами, частина цих коштів піде саме на фінансування виробництва українських далекобійних засобів ураження.
І все це відбувається після передостанньої розмови Трампа з путіним. Тож, про яке припинення військово-технічної допомоги нам намагаються вбити в голову? Це називається інтенсифікація військово-технічної допомоги, а не її зупинка.
Підсумовую: вся ця істерія навколо припинення військово-технічної допомоги була організована російською стороною напередодні останньої розмови Трампа з путіним з метою примусу України до територіальних поступок.
Натомість, якщо росія в особі її диктатора продовжить демонструвати "нєпоколєбімость", то, скоріш за все, Трамп вдасться до своєї передвиборчої обіцянки: "Я передам Україні стільки зброї, що змусить росію сісти за стіл перемовин".
Це – не просто підтримка України, а чітка гра на виснаження ворога.
Сьогоднішнє посилення темпів військово-технічної підтримки України з боку США – це не "зміна думки" Трампа, а продумана багатоходівка, де головна мета – змусити кремль сісти за стіл переговорів. І це вже не просто військова, а комплексна геополітична операція.
Д. Снєгирьов
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
