UA
  • Новини
  • Відео
  • Популярні
  • Пошук
  • Програми
download white apps
Завантажити

Про що запитують Україну в Лондоні, і що ми відповідаємо

www.pravda.com.ua
Thu, 17 Jul 2025 08:00:00 +0300
Про що запитують Україну в Лондоні, і що ми відповідаємо

Нещодавно мав нагоду провести низку зустрічей у Лондоні, в самому серці британської демократії. Цей візит був присвячений надзвичайно важливому діалогу про українські реформи, які ми впроваджуємо попри повномасштабну війну.

Велика Британія для нас – не просто ключовий партнер. Це країна, яка, як ніхто інший, глибоко розуміє наш нинішній досвід. Лондон сам пережив масштабні бомбардування під час Другої світової війни, а його мешканці ховалися в метро від ворожих атак. Ця історична пам’ять створює міцний місток довіри і солідарності, дозволяючи вести діалог про наші виклики та здобутки з особливою глибиною. Саме тому тут розмова про українські реформи відчувається по-особливому.

Сьогодні Україна веде подвійну битву: на фронті – за свою незалежність, і всередині країни – за прозору, підзвітну та некорумповану державу. Розуміння, що сила всередині країни не менш важлива, ніж сила на фронті, об’єднує нас з британськими партнерами.

Тож, про що ж нас запитують у Лондоні, коли йдеться про реформи, і що ми відповідаємо, доносячи світові українську правду?

Реформи – теж зброя

Головною подією мого візиту стала конференція у Палаті Лордів, присвячена українським реформам. Сама можливість виступити на такому авторитетному майданчику – це вже потужний сигнал міжнародній спільноті: Україна готова відкрито говорити про виклики та успіхи боротьби з корупцією.

Щире бажання до комунікації британських парламентарів, експертів та представників уряду свідчить про бажання зрозуміти наш прогрес. Тож моя промова була присвячена саме цьому – унікальному українському досвіду розбудови антикорупційної інфраструктури. Бо ми не лише захищаємо нашу землю від агресора, а й щодня боремося за майбутнє прозорої, демократичної та некорумпованої України. Ця боротьба не припиняється навіть в умовах повномасштабного вторгнення.

Україна дорого заплатила за корупцію в минулому. Саме тому після Революції Гідності ми взяли курс на побудову системної антикорупційної архітектури. Я детально розповів про функціонування незалежних антикорупційних органів. Ці інституції – не просто назви, а дієві механізми, які працюють у військових умовах.

"Як вам вдається підтримувати незалежність цих органів, коли країна в стані тотальної війни і влада є більш централізованою?" – таке питання, мабуть, звучало найчастіше. Відповідь була чіткою: ми розуміємо, що боротьба з корупцією – не лише вимога суспільства та партнерів. А й запорука нашої стійкості, довіри та успішного відновлення.

Одним із найважливіших елементів нашої антикорупційної системи є інститут викривачів корупції. Люди, які мають відвагу говорити правду про зловживання, попри значні ризики для себе. Українське законодавство у цій сфері є одним з найбільш прогресивних у світі. Воно гарантує захист викривачів від будь-яких форм переслідувань, надання правової допомоги та навіть фінансові винагороди (до 10% від суми відшкодування державі). Це дієвий матеріальний стимул, який працює.

Ми вже маємо конкретні кейси, коли завдяки викривачам було виявлено масштабні схеми та повернуто мільйони гривень до бюджету. Непоганий результат.

До того ж Єдиний портал повідомлень викривачів корупції гарантує повну анонімність та конфіденційність, можливість відстежувати статус повідомлення.

Британські колеги неодноразово запитували про захист Порталу в умовах постійних російських кібератак. Можна з впевненістю казати, що кіберзахист усіх наших систем, особливо таких чутливих, є першочерговим в умовах гібридної війни. Тому ми постійно працюємо над балансом анонімності та забезпеченням високої якості інформації.

Між довірою та стратегією

Зустрічі, які відбулися у Лондоні, дали глибоке розуміння того, що Велика Британія насправді думає про Україну сьогодні. Не просто стандартна дипломатична підтримка, а бачення України як ключового елемента європейської та глобальної безпеки.

Спілкування з керівником групи дружби з Україною, парламентарем Алексом Соболем, було дуже показовим. Його робота не є звичайною формальністю, це яскравий індикатор глибокої, довгострокової зацікавленості Британії  у стійкій та успішній Україні. Тут бачать наше майбутнє не лише в контексті воєнної перемоги, а й у площині сильних демократичних інституцій.

Окремо ми детально обговорили необхідність посилення санкційного тиску на Росію. Адже вже бачимо, що кожен новий пакет санкцій послаблює ворога.

Наше завдання – переймати найкращі британські практики парламентського контролю та прозорості влади для ефективнішого управління в Україні.

Багатовекторна підтримка Британії

Візит до Лондона дозволив побачити, наскільки багатовекторною є британська підтримка, яка виходить за рамки офіційних заяв. Це не просто декларації, а реальна взаємодія на різних рівнях.

Співпраця з британським МЗС є ключовою. Підтримка саме цього органу у сфері реформ є чітким сигналом високого рівня довіри британських партнерів. Адже Сполучене Королівство бачить у наших реформах не просто виконання "домашнього завдання", а основу нашої міцності та руху до Європи.

Домовленості з МЗС та Вестмінстерським фондом демократії про експертну допомогу у сфері реформування українських інституцій, зокрема судової реформи, свідчать про їхнє прагнення до довгострокового партнерства. Вони  розуміють, що сильна судова система – це основа стабільності.

Також мав честь зустрітися із Доктором Крішем Кандіахом, впливовим радником британського уряду з питань сім’ї, біженцем та гуманітарних криз. А також з представниками Євангельського Альянсу, що об’єднує понад три тисячі британських церков. Це була знакова зустріч. Британія прагне підтримувати нас також через серця своїх громадян, через потужну мережу громадських та мережу громадських і релігійних організацій.

Їхня зацікавленість у діалозі, особливо у таких болючих питаннях, як повернення викрадених українських дітей, демонструє справжню емпатію. Нам вдалося обговорити конкретні кроки для залучення британських церков до міжнародної комунікації та гуманітарної допомоги.

Стратегічне партнерство, прозорість та шлях до відбудови

Візит до Лондона – це не пункти у відрядному звіті, а чітке підтвердження стратегічного характеру партнерства з Великою Британією. Ми бачимо незмінну готовність британських партнерів посилювати підтримку наших реформ та міжнародну адвокацію інтересів України.

Також прямий діалог є важливим етапом розбудови міцного, довгострокового партнерства задля поглиблення довіри. Адже наші британські друзі послідовно підтримують Україну, особливо в питаннях судової та антикорупційної реформ, міжнародної дипломатії й гуманітарної допомоги.

Адже для успішної післявоєнної відбудови України ми мусимо зберегти незалежність і прозорість антикорупційних органів. Це єдина гарантія того, що мільярди доларів допомоги та інвестицій будуть використані ефективно, а не будуть розкрадені.

Така співпраця з британськими партнерами є критично важливою як для успішної післявоєнної відбудови, так і для подальшої інтеграції України в західні політичні й економічні структури. Наша відкритість до діалогу та рішучість у змінах – наш найкращий аргумент.

Олександр Васюк , юрист, громадський і політичний діяч. Народний депутат України 9-го скликання, член фракції "Слуга народу"

Читати повністю

Останні новини

Верховна Рада призначила новий склад уряду
Верховна Рада призначила новий склад уряду
Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету міністрів, який очолила премр-міністра Юлія Свириденко. Про це стало відомо під час пленарного засідання парламенту у четвер, липня. Відповідне ...
ua.korrespondent.net
Thu, 17 Jul 2025 15:39:00 +0300
Скасовують чи ні: Федоров пояснив, чи залишиться дистанційне навчання (Відео)
Скасовують чи ні: Федоров пояснив, чи залишиться дистанційне навчання (Відео)
Дистанційне навчання в Україні не скасовуться. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, коментуючи анонсовану ліквідацію Наказу Міністерства освіти .За його словами, б...
www.5.ua
Thu, 17 Jul 2025 15:37:17 +0300
Бельгія зупинила експорт військових товарів до Ізраїлю, - The Guardian
Бельгія зупинила експорт військових товарів до Ізраїлю, - The Guardian
Бельгійський суд зобовязав регіональний уряд Фландрії припинити транзит військової техніки до Ізраїлю. Обмеження стосуються товарів, які можуть бути використані у військових цілях.Про це пові...
www.rbc.ua
Thu, 17 Jul 2025 15:36:56 +0300
НБУ підвищив курс долара і знизив курс євро
НБУ підвищив курс долара і знизив курс євро
Національний банк України НБУ підвищив курс долара до гривні. дина вропейська валюта подешевшала.Про це повідомля РБК-Україна з посиланням на дані на сайті регулятора.Офіційний курс на ...
www.rbc.ua
Thu, 17 Jul 2025 15:36:47 +0300
На Херсонщині росіяни дроном атакували "швидку"
На Херсонщині росіяни дроном атакували "швидку"
Російські військові атакували з дрона ще одну швидку на Херсонщині. Про це повідомив голова ОВА Олександр Прокудін у Telegram у четвер, липня.Близько під ворожий удар потрапи...
ua.korrespondent.net
Thu, 17 Jul 2025 15:36:00 +0300
Втратиш пенсію через дрібницю: ПФУ попереджає, які роки не зарахують до стажу
Втратиш пенсію через дрібницю: ПФУ попереджає, які роки не зарахують до стажу
Поки ти спокійно працюш і відкладаш на laquoщасливу старістьraquo, твій страховий стаж може непомітно танути mdash через банальні технічні помилки чи паперовий безлад.Пенсійний фонд Україн...
zk.znaj.ua
Thu, 17 Jul 2025 15:35:00 +0300
Молдова посилює ППО через обстріли Росії
Молдова посилює ППО через обстріли Росії
Міністерство оборони Молдови заявило, що laquoвжило необхідних заходів зміцнення можливостей протиповітряної оборони країниraquo, зважаючи на неодноразові порушення повітряного простору російсь...
glavcom.ua
Thu, 17 Jul 2025 15:32:12 +0300
Тушкована картопля з куркою на сковороді
Тушкована картопля з куркою на сковороді
Цей рецепт тушкованої картоплі з куркою вразить вас своїм смаком та простотою приготування. Ідеально підходить для обіду чи вечері, він подну в собі соковите мaposясо і ніжну картоплю, що робит...
toastpad.com
Thu, 17 Jul 2025 15:30:17 +0300
Наказав вбити 19 цивільних і 4 полонених під Бучею: повідомлено про підозру командиру зс рф
Наказав вбити 19 цивільних і 4 полонених під Бучею: повідомлено про підозру командиру зс рф
Про це повідомля Національна поліція України, переда RegioNews.Слідчі встановили особу військового командира, причетного до цих подій. Йдеться про начальника штабу -ї окремої гвардійської танк...
regionews.ua
Thu, 17 Jul 2025 15:30:16 +0300
Новий уряд затверджено: Верховна Рада проголосувала за оновлений склад Кабміну (Відео)
Новий уряд затверджено: Верховна Рада проголосувала за оновлений склад Кабміну (Відео)
Україна з новим урядом. Верховна Рада проголосувала за призначення міністрів нового складу Кабінету Міністрів. Рішення підтримали народні депутати, інформу канал.Призначення нового уряду...
www.5.ua
Thu, 17 Jul 2025 15:29:59 +0300
додати ще новини більше новин

Топ-новини

"Що це, чорт забирай, взагалі було?": Трамп вчергове висловив незадоволення Путіним
"Що це, чорт забирай, взагалі було?": Трамп вчергове висловив незадоволення Путіним
Путіна попередили про серйозну проблему, яка загрожує Росії
Ще одна країна відреагувала на запит щодо Patriot для України
Львів: Садовий запропонував обміняти ексгумовані тіла радянських солдатів на полонених воїнів ЗСУ
Франція, Італія, Чехія відмовляються від плану Трампа щодо підтримки України: що відомо – трансляція (Відео)
Священики Тернопільщини закликали відмовитися від популярної дитячої іграшки
Чи будуть масовані атаки РФ, поки Келлог у Києві: прогноз експерта
"Готові до війни": президент Сирії відреагував на удари Ізраїлю по Дамаску
"Розділяй і владарюй": в ISW розповіли про нову хитру тактику Кремля
Індексація буде однакова для всіх, незалежно від професії, - Катерина Котенкова
  • Про нас
  • Контакти
  • Правила користування
  • Програми