путін заявив про плани повної окупації чотирьох українських областей: чи зможе росія реалізувати погрози за 60 днів (Відео)

путін знову заговорив про "повну окупацію" українських територій – цього разу особисто заявив про свої плани Дональду Трампу. Як повідомляє американське видання Axios, кремлівський диктатор окреслив найближчі 60 днів як "вирішальні" – мовляв, саме за цей період планує захопити повністю Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Але чи здатна росія реалізувати цей агресивний сценарій? І що стоїть за словами путіна – реальні плани чи спроба політичного тиску?
Фронтова реальність проти кремлівських ілюзій
Плани путіна – не новина. Ще раніше ці українські регіони були записані у російській конституції як "включені". Проте вперше за довгий час кремлівський очільник публічно заявив про мету повного контролю над чотирма областями. І не під час виступу в Москві, а у розмові з президентом США Дональдом Трампом, зазначає Axios.
На практиці ж – усе виглядає інакше. Луганська область майже повністю окупована, однак навіть там залишаються ділянки, які тримають українські сили. А от у Донецькій області – противник роками не може взяти ключові міста.
Військовий оглядач Василь Пехньо наголошує: ворог не має суттєвого прогресу, хоч і "страждає" за Часовим Яром. Навіть попри передумови до прориву, після нього є ще щонайменше дев'ять населених пунктів, які залишаються під контролем ЗСУ – Покровськ, Мирноград, Костянтинівка, Добропілля, Торецьк, Сіверськ, Лиман, Слов'янськ і Краматорськ.
"Середина літа – а жоден із цих пунктів не став зоною активних боїв. Це показник: росія не має достатніх ресурсів для прориву", – наголошує експерт.
На Півдні ситуація ще гірша для росіян. Штурм Дніпра в умовах масового використання FPV-дронів виглядає як самогубство. Армія рф не має ані ресурсу, ані темпу, щоб реалізувати "блискавичну окупацію".
кремль поспішає: до осені хоче встигнути в міста
Аналітики прогнозують: головне тактичне завдання рф – не просування в полях, а захоплення міст до осені. Із настанням холодів і зникненням "зеленки" піхота стане легкою мішенню для дронів.
"Дрони бачать усе. Узимку їхній технічний рівень ще зросте. У відкритому полі не виживе ніхто", – пояснює Пехньо.
Хоча, за даними Служби зовнішньої розвідки, кількість піхотинців рф зростає – вже до 700 тисяч на території України – якість цього контингенту не змінює ситуації. Окупанти не мають переваги, яка дозволила б зламати оборону й увійти до великих населених пунктів.
Ще один виклик для путіна – дезінформація. Як припускає військовий оглядач Денис Попович, кремлівське оточення подає диктаторові викривлену картину війни.
"Йому доповідають не те, що на землі. І на підставі цих даних він ухвалює рішення. Але захопити чотири області за 60 днів – нереально. Навіть до кінця року – неможливо", – каже він.
Наступ як політичний маневр: путін готує війну й говорить про "діалог"
Поки що російський режим одночасно готує нову наступальну хвилю і публічно просуває меседжі про "мирні ініціативи". У відповідь на нові санкції та західну допомогу Україні кремль почав згадувати про "діалог" і "плани переговорів".
Директор Центр міжнародних досліджень Володимир Дубовик зазначає:
"путін або переоцінює себе, або хоче показати силу. Можливо, він просто грає перед Трампом, мовляв, усе під контролем. Але ми вже чуємо сигнали з Москви, що вони незадоволені ситуацією – і це не збігається з образами "переможців"".
За його словами, зустріч Сергія Лаврова з американським держсекретарем та заяви переговірника Кирила Дмитрієва про "конструктивний діалог" – це лише частина ширшої тактики.
Проте слід бути обережними: навіть без проривів на фронті, основна небезпека від рф – у психологічному тиску та спробах дестабілізувати ситуацію всередині України. Кремль розраховує не лише на силу, а й на втому.
Дивіться також :
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
