Як не залишитися без копійки на старості: все про добровільні пенсійні внески

Добровільні внески до Пенсійного фонду можна сплачувати за себе або за іншу людину.
Це допоможе збільшити пенсію, але не вплине на лікарняні чи допомогу з безробіття, пише Пенсійний фонд України.
В Україні діє спрощений механізм добровільної участі у пенсійному страхуванні. За новим законом №2734 кожен охочий може самостійно укласти договір і платити внески, щоб підвищити розмір своєї майбутньої пенсії. Платити можна не тільки за себе, а й за інших людей віком від 16 років, які ще не є пенсіонерами.
Перевага такої участі - гнучкість. Ви самі обираєте, скільки і коли платити. Але важливо знати, що ці суми не додають страхового стажу, не враховуються під час нарахування лікарняних чи допомоги по безробіттю. Всі внески відображаються у довідці ОК та витягу з РЗО.
Договір підписується онлайн на сайті електронних послуг Пенсійного фонду. Потрібно авторизуватись за допомогою КЕП, обрати відповідний пункт у розділі "Комунікації з ПФУ", заповнити форму та підтвердити свої дані. Далі - сплата.
Якщо платите за іншу особу, вносьте її дані. Після надходження коштів, суми одразу враховуються за місяць оплати.
"Зарахування сум сплачених страхових внесків для визначення страхового стажу та заробітної плати (доходу), з якого обчислюється пенсія, здійснюється за той місяць, у якому кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду" - У ПФУ зазначили.
Договір діє до 31 грудня поточного року. З 1 січня 2026 року його потрібно буде переукласти, але попередній не розривати.
Раніше ми повідомляли, плюс 30% до пенсії: українцям розповіли, як збільшити виплати на старості.
Замість скарбнички – несіть в ПФУ: українцям можуть суттєво збільшити пенсію - що треба зробити вже зара - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, щоб оформити пенсію, доведеться брати кредит: хто буде змушений заплатити за стаж?
Останні новини
