Кабмін затвердив списки стратегічних і критичних мінералів для розвитку гірничодобувної галузі (Відео)

Кабінет Міністрів України затвердив переліки критичних і стратегічних мінералів і родовищ, що мають важливе значення для розвитку гірничодобувної галузі та реалізації угоди між Україною та США про надра. Про це повідомило Міністерство довкілля.
До списку стратегічних корисних копалин увійшли 11 видів, серед яких руди алюмінієві, берилієві, мідні, нікелеві, ніобієві, стронцієві, танталові, титанові, уранові, цирконієві та флюорит.
Перелік критичних корисних копалин містить вже 28 видів, додатково включаючи ванадієві, вісмутові, вольфрамові, галієві, гафнієві, індієві, рідкісноземельні, літієві, миш’якові, олов’яні, свинцеві, скандієві, сурм’яні, телурові, цезієві, цинкові, калійну сіль та інші.
Також уряд затвердив перелік із 60 ділянок надр стратегічного і критичного значення, які планують надавати в користування через аукціон із продажу спеціальних дозволів. Серед них – родовища руд титанових, літієвих, мідних, нікелевих, кобальтових, ніобієвих, берилієвих, цирконієвих, а також поклади калійної солі, флюориту, апатиту.
Окрім цього, перелік ділянок, що надаватимуться за конкурсами та угодами про розподіл продукції, включає 26 родовищ із ванадієвими, літієвими, титановими, урановими рудами і калійною сіллю.
У Міністерстві довкілля підкреслили, що затвердження цих списків є одним із ключових кроків для успішної реалізації домовленостей у рамках українсько-американської угоди про надра.
Читайте також: Україна запускає перший проєкт у межах угоди про надра зі США
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
