Уряд тисне на "неугодних" і "відмазує" своїх: що відомо про справу охоронців Порошенка (Відео)

Голова міфічної судової гідри, адвокат диявола, а зрештою – просто тіло на асфальті. Ексзаступника глави адміністрації Януковича 21 травня цього року застрелили в Іспанії. Мине дещиця часу, коли і громадськість, і дотичні до судових баталій переконаються – хоча Портнова і немає, справа його живе. Ці слова адвокати п'ятого президента Петра Порошенка скажуть ще у 2022-му. А переконаються – і за три роки.
У березні 2025-го – коли двох колишніх охоронців п'ятого президента Петра Порошенка та водія затримає ДБР. Йдеться про Руслана Крамаренка, Вадима Чучковського та Сергія Волевача. Їх підозрюють у нібито незаконному перевезенні тридцяти восьми мільйонів євро готівкою у 2019 році. Справа набирає обертів після запровадження санкцій проти лідера опозиції.
"Хронологія така – указ про санкції підписаний 12 лютого, процесуальне рішення про розмороження вугільної справи – де Порошенко, я нагадую про всяк випадок, звинувачується у держзраді – 17 лютого. І слідчий оглянув ФСБшну флешку 18 лютого. Тобто нема жодного сумніву, що це абсолютно один і той самий тренд. Що це ДБР, виконуючи свою частину роботи працює не лише у зв'язці з ФСБ росії, а й із Офісом Президента України", – зауважив адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков.
Про яку флешку говорить адвокат? Зокрема, Крамаренка затримали на підставі матеріалів, які передав слідству адвокат кума путіна – Віктора Медведчука. Захисники наголошують, що так звані докази сфабриковані російською ФСБ.
"Будь-який фахівець у галузі права скаже, що докази отримані з країни-агресора, докази які скопійовані, змонтовані, порізані, склеєні – ну це явно недопустимий доказ. Ми розуміємо, що вже немає до чого причепитися. Немає! А мені кажуть, не того клієнта захищаєш. Порошенко зараз не в моді", – наголосила адвокатка Вадима Чучковського Лариса Криворучко.
Слідство закидає ексохоронцям Порошенка незаконне перевезення готівки за кілька днів до президентських виборів 2019 року. Захист офіцерів наголошує – справа політично мотивована.
Суд призначає суворий запобіжний – тримання під вартою і безпрецедентну заставу. Загальна сума на всіх – майже півтора мільярда гривень.
"Підозра взагалі не те, що не обґрунтована, вона не могла виникнути. Але в той же час, як ми бачимо, Крамаренко знаходиться в слідчому ізоляторі, тримається під вартою", – зазначила адвокатка Руслана Крамаренка Олена Довганич.
Адвокати п’ятого президента вважають – троє підозрюваних, які колись працювали з Петром Порошенком – це заручники. Від яких слідство бажає свідчення проти п’ятого президента.
"Якби я був міністром фінансів, як б сказав – давайте не займатися промисловістю. Давайте вирощувати водіїв Порошенка. Послухайте, вони приносять по 500 мільйонів", – сказав політик та капітан ЗСУ Юрій Луценко.
Червень видався багатим і на суди щодо оточення президента чинного. Але тут у слідства і феміди – інші підходи. 3 червня НАБУ затримало Леонід Міндича – родича співвласника "Кварталу 95" Тимура Міндича. Це саме в його квартирі влаштував вечірку у свій день народження президент Зеленський, 2021-го року, – у розпал епідемії ковіду і суворого карантину. НАБУ та САП підозрюють Леоніда Міндича в організації корупційної схеми – привласненні коштів за участю керівника "Харківобленерго". Той забезпечив укладання контрактів для закупівлі трансформаторів і лічильників із підконтрольними компаніями та за завищеними у декілька разів цінами. Загальна сума, яку планували привласнити, – понад 132 мільйони гривень. Міндича затримали, коли той намагався втекти з України. Суд оголосив заставу – 8 мільйонів гривень. За кілька днів він її сплатив та вийшов з-під варти.
Блискавично сплатив заставу, щоправда, більшу – 120 мільйонів гривень, віцепрем’єр та міністр національної єдності Олексій Чернишов. І тут без Тимура Міндича теж не минулося. Саме співзасновник і комерційний директор "Кварталу 95", за даними джерел "Української правди" та "Дзеркала тижня", планував зустрітися з Чернишовим у Лондоні і вмовляти його повернутися, щоб не підставляти президента.
Ексгенпрокурор і нині капітан ЗСУ Юрій Луценко звертає увагу: попри підозри віцепрем'єру, очиститися уряд не поспішає. Та Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонити Чернишова від посади.
"Ми хочемо новий уряд але неформально, а реально новий. Коли суспільство починає протестувати вже проти абсолютної дурні – і Чернишов повертається", – наголосив Юрій Луценко.
Також політичний аналітик Володимир Цибулько зауважив:
"Сам цей прецедент, коли суд виявився аж занадто дружнім до ставлеників Банкової і людей близьких до Зеленського. Але на звичайних офіцерів охорони судова гілка в цілому спрацювала не балансуючи, і не озираючись ні на які практики. 4000 мільйонів для полковника охорони, який крім зарплати, ніколи не мав інших доходів. Чернишов мав, він мав бізнес. Ось такі підходи, які практичкує судочинство імені Зеленського, воно взагалі я б сказав, перекриває нам можливість швидкими темпами зайти в Європейський Союз".
Офіцери УДО вже кілька місяців під вартою. Бо таких грошей на заставу не зібрати. Днями суд ще й оштрафував ексохоронця Петра Порошенка Вадима Чучковського нібито за порушення митних правил на 588 мільйонів гривень.
Тим часом віцепрем'єр зумів об'єднати довкола себе: за даними "Схем", 10 мільйонів застави внесла дружина Чернишова, ще 44 – менеджерка групи компаній Дім, а решту – найбільшу частину – фірма, яку створили у квітні цього року і яка торгує деталями для автомобілів. Щоправда, коли журналісти зателефонували до власника компанії, той заявив, що про такий внесок вперше чує.
Ганна Рибалка, "5 канал"
Читайте також: "Жодного доказу за 128 днів" – Порошенко вимагає скасування указу Зеленського про санкції.
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram . Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp . Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
