Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів

Нацбанк планує реформувати правила переказів без відкриття банківського рахунку. Суть майбутніх змін - більше інформації про платежі, прозорість операцій та уніфікація стандартів. Про це пише "На пенсії".
Так, Національний банк України готується оновити порядок здійснення переказів без рахунку. У найближчій перспективі навіть при оплаті комунальних послуг через касу банку чи відділення пошти потрібно буде вказувати свій індивідуальний податковий номер (ІПН). Цей реквізит стане обов’язковою частиною платіжного документа, як і точна інформація про отримувача коштів.
Як зазначено в проєкті постанови, НБУ прагне уніфікувати порядок оформлення таких переказів та посилити прозорість подібних транзакцій. Йдеться про платежі, які здійснюються без відкриття рахунку - наприклад, через каси банків, відділення Укрпошти чи системи миттєвих переказів.
"НБУ має намір стандартизувати правила та реквізити, які потрібно вказувати в платіжних документах при переказах без відкриття рахунку. Це стосується, наприклад, ситуацій, коли людина приходить до банку, щоб сплатити за комунальні послуги, чи переказує кошти на рахунки юридичних або фізичних осіб. Ті самі системи миттєвих електронних переказів - це також перекази без відкриття рахунку", - пояснює фінансовий аналітик Віктор Гальчинський.
Якщо запропоновані зміни ухвалять, у платіжних документах доведеться обов’язково зазначати дані як відправника, так і отримувача.
"Тобто потрібно буде вписати прізвище, ім’я, по батькові, код ЄДРПОУ для юридичних осіб чи індивідуальний податковий номер для фізичних осіб. Навіть при оплаті комунальних послуг доведеться вказати власний ІПН", - уточнює він.
Фінансові сервіси - банки, фінансові компанії та інші оператори - отримають можливість автоматично підставляти частину інформації в платіжні документи, використовуючи дані від відправника. Однак платник буде зобов’язаний перевірити правильність цих даних і надати згоду на проведення операції.
Передбачено, що повторно вводити ІПН не доведеться - інформація підтягуватиметься з історії попередніх переказів. Проте за правильність відомостей відповідальність нестиме сам платник.
У Нацбанку наголошують, що запропоновані зміни не вводять нових лімітів і не ускладнюють процес переказів, а лише роблять його прозорішим та наближають до європейських стандартів. У всіх операторів буде шість місяців, щоб перейти на нові правила.
- Нагадаємо, штрафи за посилки Новою поштою: кого з українців податкова каратиме гривнею
- Раніше ми розповідали, що старі речі простіше викинути: як уникнути податків за продаж вживаних речей
- Також податкова бачить більше, ніж здається: як ДПС відстежує карткові перекази українців.
Останні новини
