Це не можна успадкувати: які активи померлого не отримає ніхто

Після смерті людини її майнові права, згідно з процедурою спадкування, переходять до спадкоємців. Це відбувається або згідно з заповітом, або відповідно до законодавчих норм.
Цивільний кодекс України в ст. 1219 зазначає активи, які не можна включати до спадщини, повідомляє портал Новини.LIVE.
Це обов'язки та права, які мають нерозривний зв'язок з особистістю померлої людини, зокрема:
- право на отримання виплат, передбачених законом (пенсій, соціальної допомоги, аліментів тощо);
- особисті немайнові права;
- права та зобов'язання померлого як кредитора або боржника відповідно до ст. 608 ЦКУ;
- право на компенсацію шкоди, завданої каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров'я.
Крім того, не передається в спадок, якщо інше не передбачене відповідними документами, членство в організаціях чи об'єднаннях та право на участь в товариствах.
Що може передаватись у спадок?
Успадкувати можна ті права та обов'язки, які належали померлому та не припинилися після його смерті. Це можуть бути різні матеріальні цінності (зокрема нерухомість, грошові заощадження) і деякі нематеріальні права.
Спадкоємцями за законом та за заповітом можуть бути фізичні особи (як ті, що є живими на час відкриття спадщини, так і ті, зачаття яких відбулось при житті спадкодавця, але народжені живими вони були вже після відкриття спадщини), а також юридичні особи та інші учасники цивільних відносин.
Раніше портал Знай писав Українцям спишуть частину боргів за водопостачання: що для цього потрібно.
Також портал інформував Українців душать завищеними комунальними платіжками: навіть переплати не зарахують - ОСББ вимагають змін.
Крім того, ми повідомляли "Не хочуть цього терпіти": вчителька пояснила, чому все більше дітей відмовляються ходити до школи.
Останні новини
