Якщо не чуєте ці звуки, терміново біжіть до лікаря: ви втрачаєте слух

Найпоширенішим типом порушення слуху вважається нейросенсорна приглухуватість, що виникає внаслідок пошкодження чутливих волоскових клітин у внутрішньому вусі.
Ці клітини відповідають за перетворення звукових коливань на нервові імпульси, які мозок інтерпретує як звук. Їх ушкодження робить сприйняття звуку скрутним чи неможливим.
Особливість нейросенсорної приглухуватості в тому, що вона поступово розвивається. Через повільне прогресування людина може довго не помічати погіршення слуху, особливо на ранніх етапах.
Найчастіше зниження слуху спостерігається із віком. Літнім людям стає важко розрізняти високочастотні звуки - такі як щебетання птахів, шиплячі або свистячі звуки. Дзвінкий голос дитини, дзвінок телефону або шелест листя також можуть почати здаватися тихіше або повністю зникнути зі сприйняття. Якщо раптом ви перестали чути спів птахів, то сходіть до лікаря на перевірку слуху.
Нерідко про проблему першими сигналізують члени сім'ї. Вони можуть помітити, що людина стала включати телевізор на максимальній гучності або важко сприймає промову співрозмовника по телефону. Такі ознаки — серйозна нагода звернутися до отоларинголога чи слухового фахівця.
Діагностика порушень слуху проводиться з допомогою спеціального тестування. Пацієнту пропонують прослухати звукові сигнали різної частоти, у тому числі на тлі шуму. Результати оформляються як аудіограми — графіка, показує рівень слуху кожне вухо.
Якщо зниження слуху необоротне, відновити його медикаментозно чи хірургічно неможливо. І тут найкращим рішенням стає підбір слухового апарату, що дозволяє компенсувати втрату слуху і повертає якість життя.
Нагадаємо, раніше один овоч може позбавити болю в суглобах: потрібно їсти постійно.
Як повідомляв портал "Знай.ua", з чого насправді виробляють кукурудзяні палички та чи можна їх давати дітям.
Також "Знай.ua" писав, що фастфуд може "скалічити" підлітків ще в ранньому віці: батькам потрібно бути дуже обережними.
Останні новини
