Чому наші бабусі ніколи не ставили порожні банки та пляшки на стіл: забобон чи досвід поколінь?

Деякі побутові дрібниці мають набагато глибше значення, ніж здається на перший погляд. Наприклад, наші бабусі ніколи не ставили на стіл порожні пляшки, банки чи склянки. І у першу чергу - через старовинні народні прикмети.
Що говорять прикмети про порожні банки та пляшки на столі, звідки вони пішли та чому варто прислухатися до досвіду поколінь, розповідає РБК-Україна.
Що каже прикметаПорожня пляшка або банка на столі - до злиднів. Це одна з найпоширеніших прикмет, яку знали ще наші пращури.
У давнину попереджали: якщо залишати на обідньому столі порожню тару, можна "вигнати гроші з хати". Така дія символізує нестачу, спустошення, відсутність достатку.
У деяких регіонах вірили, що порожня ємність на столі "висмоктує" добробут з дому, ніби залишає місце для порожнечі в житті родини. Порожня банка - як запрошення бідності в дім.
Особливо суворо заборонялося ставити порожні банки, пляшки під час трапези, бо це була неповага до їжі, до дому і до поняття достатку. Така помилка могла призвести до фінансових труднощів, голоду, неврожаю.
Чому порожні пляшки та банки - поганий знакСимвол бідності
Порожнє на столі - відсутність достатку у хаті. У народі вважалося, що залишати такий посуд - лишати себе без прибутку. На столі має бути хліб - як символ багатства, їжа - як символ того, що родина не голодує. А порожнеча на священному місці - символ пустоти.
Порушення енергетики
Стіл - місце, де збиралася уся родина. І він завжди був символом єдності, затишку, гостинності. Все, що на ньому - має символізувати повноту життя. А порожні речі приносять відчуття пустоти та втрати.
Погана звичка, що веде до хаосу
Залишати порожні ємності - сигнал про неохайність або недбалість. У традиційній культурі це трактували як неповагу до дому та до тих, хто у ньому живе.
До речі, саме відтоді існую прикмета - не ставити порожню пляшку з-під алкоголю на стіл, коли напій весь розлито по келихах.
А банку ще перевертали догори дном, якщо її потрібно було лишити на виду - це "запечатувало" порожнечу, і не давало їй розійтися по хаті.
Що ще не можна ставити на обідній стіл- Ключі - "замикають" достаток
- Гаманець - до втрати грошей
- Шапку, рукавиці, сумки - до сварки у родині
- Ножі без потреби - до конфліктів
- Порожні тарілки після їжі - до нестачі харчів
Вас може зацікавити:
- Чому не можна дарувати жінці хустку і які будуть наслідки
- Які предмети не варто позичати навіть найближчим родичам та друзям
- Що казали наші бабусі, коли хтось губив сережку з одного вуха
Під час написання матеріалу були використані джерела: етнографічні збірки Інституту народознавства НАН України, записи фольклористки Ганни Скрипник, антологія українських забобонів М. Стельмаха.
Останні новини
