Пенсіонерів попереджають про небезпеку: через ці помилки можуть втратити купу грошей

Пенсіонери часто стають жертвами шахраїв — не потрапляйте в пастку.
Обманщики використовують довірливість та слабке здоров’я літніх людей, тому важливо знати їхні схеми, пише Новини.LIVE.
Одна з найпоширеніших — дзвінок нібито від банку. Аферист(и) можуть називати себе працівниками банку, які "перевіряють безпеку" і просять надати дані картки - номер, CVV, термін. Банки НІКОЛИ не вимагають таку інформацію. Наприклад, жителька Чернігівщини віком 63 роки переслала понад 125 000 гривень, вірячи у вигадані санкції. Вона повідомила про це поліції — відкрито провадження за статтею 190 Кримінального кодексу.
Інша пастка — фальшиві соціальні працівники або благодійники. Вони приходять додому під виглядом і доброзичливо просять гроші або речі, швидко викликають довіру. Результат — втрата коштів і цінностей.
Ще одна схема — представники банку, Пенсійного фонду чи комунальних служб. Обіцяють "допомогу", підвищення пенсії чи заміну купюр, просять показати документи, лічильники. Один розмовляє, інший нишпорить по дому.
Правоохоронці кажуть, що ні за яких обставин не впускайте незнайомців додому, не давайте гроші чи документи, не повідомляйте банківські дані. При підозрілих дзвінках — кидайте слухавку і звертайтеся до поліції або до рідних.
Раніше ми повідомляли, не бери слухавку: шахраї дзвонять саме із цих номерів - і ти вже в їхній пастці.
Клієнтів навіть не попереджають: ПриватБанк почав масово блокувати рахунки українців - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, шахраї зняли кошти, а ПриватБанк ще й стягнув відсотки: українці потерпають від свавілля.
Останні новини
