Що сталося під Житомиром: поліція пояснила причини вибухів і повідомила про підозру п'ятьом особам (Відео)
Увечері 2 липня в селі Березиній Житомирського району, неподалік траси Київ-Чоп, пролунали два потужні вибухи. Внаслідок трагедії загинули двоє місцевих мешканців віком 16 та 26 років, ще 83 людини отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Також було пошкоджено житлові будинки та транспортні засоби. Попередня сума збитків перевищує 46 мільйонів гривень.
Як з'ясували правоохоронці, вибух став наслідком діяльності незаконного виробництва вибухових речовин, яке налагодила група осіб. Влітку 2024 року 60-річний житель Сумщини разом із чотирма спільниками організував виготовлення вибухових речовин і пристроїв із метою заробітку.
Для цього під виробництво переобладнали колишній корівник, вагову та склад у селі Березиній. Один із учасників групи, 31-річний киянин, відповідав за підключення приміщень до комунікацій, постачання хімічних компонентів і функціонування виробництва.
Ще один зі спільників, 50-річний хімік із Сумщини, розробив рецептуру вибухової речовини, контролював процес її виготовлення та керував працівниками. Виконавцями були 37-річний житель Сумщини та 41-річний мешканець Київщини, які постійно проживали на території підприємства, займалися виготовленням вибухівки та приймали доставлені компоненти.
Готову продукцію зберігали у приміщеннях, які не відповідали жодним нормам безпеки, без дозволів та сертифікатів, поряд із житловими будинками. Порушення правил виробництва та зберігання вибухових речовин призвело до займання 2 липня близько 18:00. Це спричинило детонацію та серію вибухів потужністю понад чотири тонни в тротиловому еквіваленті.
7 липня слідчі за оперативного супроводу кримінального розшуку поліції Житомирщини та співробітників УСБУ області повідомили всім п'ятьом чоловікам про підозру у скоєнні злочинів за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 263-1 – незаконне виготовлення вибухових речовин та пристроїв;
- ч. 1 ст. 263 – незаконне зберігання вибухових речовин без дозволу;
- ч. 2 ст. 267 – порушення правил зберігання вибухових речовин, що призвело до загибелі людей та тяжких наслідків.
Слідство триває. Правоохоронці встановлюють можливу причетність інших осіб до незаконного виробництва. Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура. Фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі.
Дивіться також :
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
