В Україні заблокували шість схем ухилення від мобілізації: серед підозрюваних – лікарі, директори шкіл і посадовці (Відео)

Служба безпеки України та Національна поліція припинили діяльність шести схем ухилення від мобілізації у різних регіонах держави. Внаслідок проведених заходів затримано 21 особу, які організовували незаконні схеми. Про це повідомляє СБУ.
До організації схем причетні керівник медичного закладу Київської облради, директори гімназій та лікарі різних спеціальностей.
За суми від 2,5 до 15 тисяч доларів США фігуранти оформлювали фіктивне працевлаштування для отримання "броні", підробляли медичні довідки про непридатність до військової служби або допомагали незаконно виїжджати за кордон.
Найбільші викриті схеми:
- У Київській області затримано директора медичного коледжу облради, який за гроші оформлював фальшиві довідки про непридатність до служби та інвалідність. Для цього використовував зв'язки у військово-лікарських комісіях.
- На Чернігівщині місцевий ділок разом із п'ятьма директорами шкіл фіктивно працевлаштовували чоловіків призовного віку до гімназій, надаючи їм право на відстрочку від мобілізації.
- У Хмельницькому викрито підприємицю, яка за допомогою чотирьох лікарів різних спеціальностей продала понад 100 підроблених довідок про хронічні захворювання.
- В Одеській області знешкоджено групу, яка переправляла ухилянтів до невизнаного Придністров'я для подальшого виїзду до країн ЄС. Організатори – троє мешканців Вінниччини віком від 19 до 24 років.
- На Прикарпатті затримано трьох мешканців Івано-Франківщини та Закарпаття , які пропонували незаконний перетин кордону вплав через річку.
- У Житомирській області викрито двох осіб, які продавали фейкові довідки про інвалідність, лікаря-невропатолога, що їх підробляв, та ухилянта, який скористався цією схемою.
Які статті інкримінують фігурантам
Усім підозрюваним оголошено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:
- перешкоджання діяльності ЗСУ в особливий період (ч. 1 ст. 114-1);
- незаконне переправлення осіб через кордон (ч. 3 ст. 332);
- одержання неправомірної вигоди (ч. 1 ст. 368);
- службове підроблення (ч. 1 ст. 366);
- підкуп працівників установ (ч. 3 ст. 354);
- несанкціоновані дії з інформацією (ч. 3 ст. 362);
- зловживання впливом (ч. 3 ст. 369-2).
Зловмисникам загрожує до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Розслідування триває під процесуальним керівництвом прокуратури.
Дивіться також :
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
