Корисні, хоч і кислі: чому жінкам після 50 важливо не відмовлятись від вишень

Соковиті вишні не лише спокушають кольором та ароматом, а й дивують своїм складом. Вони містять потужну дозу антиоксидантів, вітамінів та сполук, що підтримують серце, суглоби, сон та імунітет.
Вишні – це справжній скарб природи, особливо для жінок старше п'ятдесяти, які хочуть подбати про покращення сну, здоров'я серця, суглобів та імунітет, повідомляє Interia Kobieta.
Склад поживних речовин
Хоча це невеликий фрукт, його склад справді вражає. Вишні містять вітамін С, провітамін А, деякі вітаміни групи В, а також мінерали - калій, магній, кальцій, залізо та цинк.
Але найцікавішими є менш відомі інгредієнти: антоціани, мелатонін, елагова кислота, флавоноїди та фенольні кислоти. Ці сполуки мають протизапальну, антиоксидантну дію та сприяють регенерації організму.
Слід знати, що найбільше корисних інгредієнтів міститься в кислих сортах вишні. Вони виграють за вмістом антиоксидантів та протизапальних речовин.
Корисна дія
Вишні мають протизапальну дію, що має велике значення при хронічних захворюваннях, таких як ревматоїдний артрит або дегенерація суглобів , які починають проявлятися після п'ятдесяти років. Дослідження показують, що регулярне вживання вишневого соку може зменшити біль і скутість суглобів.
Також вишні підтримують серце . Антоціани допомагають знизити рівень поганого холестерину ЛПНЩ, зменшити артеріальний тиск і покращити еластичність кровоносних судин. Для жінок у постменопаузі, які мають підвищений ризик серцево-судинних захворювань, це справді гарна новина.
Крім того, вишні, особливо сорту Монморансі, покращують сон . Вони містять натуральний мелатонін - гормон, який регулює циркадний ритм. Дослідження показали, що вживання вишневого соку двічі на день може подовжити час сну до 1,5 годин. Якщо у вас є проблеми із засинанням або ви прокидаєтеся занадто рано, це може бути натуральним рішенням без таблеток.
Для спортсменів
Хоча не всі, кому за п'ятдесят, серйозно займаються спортом, регенерація м'язів та зменшення запалення корисні для всіх. Вишні чудово підходять для фізично активних людей, бо вони прискорюють регенерацію після тренувань, зменшують біль у м'язах та захищають тканини.
Дослідження показали, що регулярне вживання вишневого соку спортсменами скорочує час відновлення після інтенсивного тренування. Для тих, хто просто хоче підтримувати фізичну форму, це також гарна новина.
Вишня проти раку
Антоціани, флавоноїди та фенольні кислоти, що містяться у вишні, мають протиракову дію . Вони зменшують оксидативний стрес, нейтралізують вільні радикали, що пошкоджують клітини та ДНК.
Хоча вишню не можна вважати ліками від раку, вона безумовно є профілактичним засобом, який варто постійно вводити у свій раціон. Крім того, вона підтримує природний імунітет, особливо восени та взимку, коли часто атакують інфекції.
В якому вигляді вишня найкорисніша?
Найкращі, звісно, свіжі плоди - прямо з дерева або з ринку. Але заморожені вишні не менш цінні , і ви можете додавати їх до смузі, вівсянки або десертів цілий рік.
Вишневий сік без цукру, – чудовий варіант для покращення сну та регенерації. Сушені вишні – смачна закуска, але краще не додавати до них цукор. Ви також можете приготувати варення або желе, тільки не перестарайтеся з цукром.
Коли варто бути обережним?
Вишні мають багато корисних властивостей, але їх слід вживати помірно. Люди з чутливим кишківником або ті, хто мають схильність до діареї, можуть відчувати дискомфорт після вживання занадто великої кількості фруктів.
Людям з інсулінорезистентністю краще уникати надлишку цукру. Самі вишні мають низький глікемічний індекс, але це не стосується солодкого варення.
Раніше портал Знай писав Почему нельзя смазывать ожог маслом или маслом и как правильно оказать помощь.
Також портал повідомляв Плюси та мінуси різних поз для сну: яка знижує печію, а яка перевантажує м'язи.
Крім того, ми інформували Сон буде міцним і здоров'ю не зашкодите: вчені назвали ідеальний час для вечері.
Останні новини
